30,85 TL
Standart Teslimat : 10 Ağustos - 13 Ağustos
150 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Sakın Aldanma İnanma Kanma Kitap Açıklaması

 


Sakın Aldanma, İnanma, Kanma

“Sakın aldanma, inanma, kanma... Yalan dolan makaraları yine sağılmaya başlanacak, yine elimizdekiler kapılıp deve yapılacak; toklar çekilip biraz da açlar yalanacak... Bu işin künhü budur! Polis zannedeceksin, harami çıkacak; nimet diye gideceksin, tuzak çıkacak; melek görünecek, şeytan çıkacak... Gözünü açmazsan yine yumurtalar cılk çıkacak!
Hülasa artık her sakallıyı baban sanma, her lafa kulak asma, kabadayılığa yekûn tut, efeliğe kapılma... Bu benim sana baş nasihatim: Gözünü aç, ayağını tetik at, yine aldanma, inanma, kanma!”

Refik Halid Karay, Sakın Aldanma, İnanma, Kanma’da, savaş yıllarında yaşanan, parasızlığı, yiyecek, içecek, yakacak kıtlığını, halkın düştüğü sefaleti, söylenen yalanları, aldatmaları alaylı ve hicivli bir üslupla dile getirirken, mütareke yıllarında Hatay - Antakya üzerine kaleme aldığı öyküler ile de okuyucusuna belgesel niteliğinde bir eser sunuyor.Sayfa Sayısı: 206

Baskı Yılı: 2011


Dili: Türkçe
Yayınevi: İnkılap Kitabevi

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

13.12.2020

Mükemmel

Refik Halit severek okuduğum yazarların başında yer alır. Bu eseri de okurken insanı güldüren ve hoş vakit geçirmesini sağlayan bir eserdi. Bu kitabı okuyunca yazarın ne kadar bilgi ve birikimi olduğunu göreceksiniz. Tavsiye ederim.

14.02.2016

ÖZGÜN BİR MİZAH

EN İNCE VE DUYULMADIK LATİFELERLE DOLU BİR KİTAP. KALİTELİ GÜLMEK VE GÜLÜMSEMEK İSTEYEN HERKES OKUMALI. KÂH HATAY YAYLALARINI ANLATAN BİR TASVİR HAZİNESİ KÂH YEMEKLERİN KADINLARDAN DAHA ÇEKİCİ OLDUĞUNU İDDİA EDEN BİR ÖZGÜN MİZAHİ DÜŞÜNCE KÜPÜYLE KARŞI KARŞIYA KALACAKTIR OKUYANLAR. BEN BAYILDIM DOĞRUSU.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.