4/5 - 66 Kişi Yorum Yap
43,9 TL
60,0 TL %27
- Teslimat Seçenekleri -
Hızlı Teslimat : 30 Ekim
Standart Teslimat : 01 Kasım - 07 Kasım
Standart Teslimat’ta 100 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması


Adı Yerküre olan bir gezegen. En büyük kara parçası sayılan Anakara'da farklı yerlerden farklı nedenlerle Odragend'e varmak üzere yola çıkan gezginler. Elli yıl sonra yurduna dönen bir bilge şair. Yıllarca evinden hiç çıkmadan yaşadıktan sonra, çıraklarıyla birlikte kendisini yollara vuran bir şiir filozofu. Yalnızca şairleri öldüren bir katilin izini süren atlı polis ve yardımcısı.

Yol boyu içinden geçtikleri yerler, yaşamlar. Surlarında şiir bayrakları dalganan şehirler. Kanatları göğün gizemlerini birbirine bağlayan kuşlar. Sayıların, sözcüklerin, şifrelerin ardında ömür tüketen matematikçiler, dilciler, sözlükçüler, şairler... İnsanların ruhlarını sağaltan rüya terbiyecileri.
Batı'nın modern çağ fantazi romanlarıyla Doğu'nun Binbir Gece Masalları'nın özgün bir bileşimi.

Tabiata, emeğe ve şiire bir övgü.
(Tanıtım Bülteninden)


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 592

Baskı Yılı: 2015


Ciltli:

Sayfa Sayısı: 592

Baskı Yılı: 2011


Dili: Türkçe
Yayınevi: Metis Yayıncılık

 

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

Fikri Sabit

Aslında liste yapmayı, edebiyatı listelemeyi pek sevmem, yine de 2011 yılında yayımlanmış bazı kitaplar üzerine konuşmadan duramayacağımı hissediyorum. Buyurunuz yılsonu dökümlerine.
.

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Sabit Fikir

What a Munganful World
Murat Şahin Öcal

Roman hakkında bir şeyler yazmak gerektiğinde “bizde” izlenen usul, çoğunlukla yazarın dünyası ve kendisi hakkında oluşmuş genel kanaat üzerinde kanat çırpmayı gerektirmeyen bir uçuşla yazarla (ya da politik olarak mahkum edilmiş bir yazarsa “çoğunlukla”) aynı gökyüzünü paylaştığı izlenimi veren satırlar arasında süzülmektir.
.

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Puanlamalar

%71,9
%9,4
%10,9
%4,7
%3,1
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

06.09.2020

mükemmel

kaç kere okuduğumu artık hatırlamıyorum. ilk okuduğumdan sonra uzun süre başka kitaplardan tat alamadım.

13.07.2020

Tavsiye üzerine alıyorum

Bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine alıyorum.

13.06.2020

Akıl oyunu

Kitap okumaya bununla başladım . Kitap sayfa sayısı çok fazla olduğu halde çok kısa sırada okunabilen macera romanı tadında .  Okurken heyecanla bi sonraki satırı merak ederek okudum . Ve kitapta geçen her cümleyi hafızama kazımak istedim . Tekrar tekrar okumak istediğim kült eserler arasında yer alabilecek bir roman . Son bölümlere doğru Munganın zekasına hayran kaldım . Kitap okuyamıyorum , odaklanamıyorum diyen biriyseniz kitap okumaya bununla başlayınca tam bir kitap sever olacağınızdan eminim.. Sevgiyle kalın..

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.