0/5 - 0 Kişi Yorum Yap
22,8 TL
30,0 TL %24
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 10 - 14 Ağustos
Standart Teslimat’ta 100 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması

Deniz Zeka, "Sadece Bir Cümle İçin Yazılmış Öyküler" diyor. Ne çok şey söylüyor bize. Hikilyelerinde kişileriyle birlikte kendi zamanını yaşayan tüm varlığın iç sesini, bu seslerdeki tınıların ahengini olduğu gibi duyuruyor. Hikâyenin özündeki anlamı, anlamı ortaya koyan durumları sinematografik anlatımla, ayrıntıları ustalıkla dokuyarak örüyor. Öykü sanatının inceliklerini, söz hazinelerinin kapısını ardına kadar açıyor. Onun anahtarı; kucaklayan, bütünleştiren dili. Söz olmak isteyen varlıklarr konuştururken doğanın, kültürün derinliklerine doğru bir yolculuğa çıkarıyor okurunu. Birlikte çoğalmanın, paylaşmanın yüceliğini yaşatan, görünende görünmeyeni gösteren eşsiz bir yol bu. Her okunduğunda ayrı bir yönü keşfedilecek nefis bir hazine.

- Fadime Uslu

Deniz Zeka özel bir ruh. Gözleriyle çok şey anlatır. Bu sefer sözleriyle anlatmış. Zaten Dünya'ya gelirken imzaladığı kontrat bunu içeriyordu. Farketti, anladı ve kaleme aldı.Yüzüne baktığınızda, yaşanmışlığı ve bilgeliği derinlikle görebilirsiniz. Yaptıkları ile söyledikleri bir bütün oluşturur. Kendi zihnindeki, tecrübelerindeki ve kalbindeki öyküleri yalınhkla yaşar ve sadelikle sunar. Sadece bir edebiyat hocası değil, hayat öğretmeni olur, anlayana... Deniz Zeka "bir" olmanın da örneğidir. İnsan bilinci ve seviyesi ayırt etmeksizin sever sever sever. Öykülerinde de bunun mis kokusunu hissedebilir, kuş tüyü bir yastığa başınızı yaslar gibi kalbinizi ve aklınızr rahat ettirebilirsiniz. Onda ve cümlelerinde güvendesiniz. Kemerlerinizi bağlanıaluza gerek yok. İyi yolculuklar.

- Berna Sarıoğlu

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

Puanlamalar

%0
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.