4/5 - 12 Kişi Yorum Yap, Kazan!

Sayfa Sayısı : 250

İlk Baskı Yılı : 2011

Dil : Türkçe

Bugüne dek hiç bu kadar fazlası bu denli çok ve şiddetle istenmemişti..İyi haber: büyük düşünürlerin hepsi mutluluk konusunda benzer reçeteler önermiş ... Tamamını gör
14,27 TL
20,38 TL %30
ya da
60 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması


Bugüne dek hiç bu kadar fazlası bu denli çok ve şiddetle istenmemişti..

İyi haber: büyük düşünürlerin hepsi mutluluk konusunda benzer reçeteler önermiştir. Kötü haber: Modern hayat bu reçeteleri uygulanamaz kılmak konusunda fazlasıyla hünerli. Bizden bolca tüketim, yüksek heyecanlı ilişkiler ve ebedi gençlik isteyen bugünün dünyasında kendimizi tatminsizlik ve yoğun endişe hisleri içerisinde bulmamız, herkesin bizden daha iyi vakit geçirdiği korkusuna kapılmamız işten bile değil.

Saçmalıklar Çağı işte bu can yakıcı sorunu konu ediyor. Yirmi birinci yüzyılda çalışır, sever ve yaşlanırken tatmin duygusunun nasıl bizden hızla uzaklaştığına yönelik eğlenceli ve zeki bir araştırma sunuyor Michael Foley. En eski yazılardan en son psikolojik araştırmalara, Gılgameş Destanı'ndan Oz Büyücüsü'ne, Buda'dan David Foster Wallace'a uzanan geniş bir kaynak yelpazesinden faydalanan Foley günümüzün kültürel şartlandırmalarının absürd doğasına alaycı bir ışık tutuyor ve çağımızı suçlu ilan edip reddetmek yerine modern yaşamı, içeriğindeki yoğun saçmalığı kavramak suretiyle sadece kabule değil, kucaklamaya da yönelik bir tavır öneriyor.

Buraya kitap için daha fazlasını yazmak mümkün ama Foley haklıysa buna gerek yok zira siz şu anda yan taraftaki müzik reyonundan gelen şarkıyla, telefonunuza gelen mesajla ya da yanınızaki bayanın size farkettirmek için uğraştığı yeni çantasıyla çoktan başka alemlere daldınız.

"Modern hayat tüm mecralarıyla sizi kırık hayaller, mutsuzluk kaynağı hırslara iteliyor. Foley'nin zeki ve fazlasıyla eğlenceli kitabı bunun üstesinden gelmenize yardım edebilir." Guardianİnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 250

Baskı Yılı: 2016


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 215

Baskı Yılı: 2011


Dili: Türkçe
Yayınevi: Domingo Yayınevi

 

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

Bizim gülünç kıymetsizliğimiz
Aysu Önen

Büyüyünce ne olmak istersin? Bilmiyordum tabii sonsuz gelecek seçeneklerinin koca bir yalan olduğunu. Bir kere büyüyünce oluncak şeyin bir meslek değil, ortak bir ekonomik bilince ait olmak olduğunu hiç bilmiyordum. Sonradan kariyerin olacak meslekte en az bir yılı geçirip, oyunun kuralının “herkesin yapmak istediğini önce sen yap, herkesin olmak istediğini önce sen ol”  olduğunu fark ettiğin andır büyüme. Masumiyetin sonu. Hırslarınla tanışırsın. Yüzleşme sonra.
.

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Puanlamalar

%58,3
%25
%16,7
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

11.06.2015

güzel bir kitap

Severek okudum. Tesbitleri çok doğru, kitabın dili çok akıcı, sohbet edermiş gibi anlatıyor yazar. Harika bir kitap.

13.08.2013

Sıkıcı

Uzun cümleler... Bilindik saptamalar... Kesinlikle çok sıkıcı...

19.02.2013

saçmalık

Kitabı almadan önce hoşuma gideceğini düşünmüştüm ama öyle olmadı. Yaşadığımız olayları anlatmış ama bi çözüm göremedim.

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız