160,0 TL
Standart Teslimat : 01 Şubat - 04 Şubat
250 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!
;

Rüya Saz Eserleri Kitap Açıklaması

 

Rüya Saz Eserleri / Doç.Dr.Volkan Gidiş Besteleri isimli kitap çalışması, Türk Müziği çalgıları içerisinde çok önemli bir yeri olan kanun çalgısının ve diğer Türk müziği çalgılarının icralarına teknik açıdan katkı sağlayacak bir çalışmadır. Bu kitaptaki saz eserleri finale nota yazım programı ile yazılmıştır.
Günümüzde sözlü eser besteciliği, saz eseri besteciliğine nazaran daha yaygın ve tercih edilir durumdadır. Bu sebeple nadir olan saz eseri besteciliğine katkı sağlayacak bu çalışma, tüm sazendelere ve bestekarlara ışık tutmasını diliyorum. Ayrıca geleneğimizden gelen meşk usulü sisteminin önemi ve bilinciyle  yeni icra arayışları çerçevesinde tüm sazendelere, musıkîseverlere, bestekarlık alanında ilerleyenlere ilham olmasını temenni ediyorum.
Bu kitaptaki besteler, İTÜ Türk müziği devlet konservatuarı kompozisyon bölümünde eğitim aldığım dönemde başlayıp bugüne kadar yapmış olduğum teknik açıdan önem arz eden çeşitli makamlarda bestelenmiş saz eserlerinden oluşmaktadır. Eserleri bir DVD içerisinde beğeninize sunuyorum. Ayrıca notaların üzerinde yer alan QR kodlar ile eserlerin icralarına daha hızlı ve kolayca ulaşmanız mümkün olacaktır.  “Rüya / Saz Eserleri” isimli çalışmamda bir çift mızrabım ile gönlünüzde ve kulağınızda “hoş bir sadâ” bırakabilirsem ne mutlu bana. Faydalı olması dileklerimle…
 
Doç.Dr.Volkan GİDİŞ

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.