Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Romantika

Romantika

Romantika

8/10 - 29 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yayınevi :

Bilgi Yayınevi , Yeni Dizi

  • 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

'Romantika', Turgut Özakman'ın 'Korkma İnsancık Korkma'dan sonra, ikinci romanı.
Yine şaşırtıcı bir aşkın öyküsü. Bir aşk güzellemesi. 1960-1987 dönemine özgü çalkantılar. Sürprizler, oyunlar, dönüşümlerle dolu, gizemli bir ilişkinin gizli tarihi. Kuşaklar arası çatışmalar. Renkli, ilginç, şaşırtıcı karakterler. Kıvrak, akıcı, neşeli bir dil, yalın bir üslup.
Çok açılı bir anlatım tekniği, usta işi bir kurgu.
Konusu, kişileri, tekniği, kurgusu ile farklı bir roman.
...
Aşk keyifli bir işemedir! Metabolizma hastalığıdır! Afyondur! Köleliktir! Yanılsamadır!, Doğanın aldatmacasıdır! Aşk havuzunda kazlar yüzer. Yaşasın seks!"
...
"Kendinden başkasını sevmeyen, bedenini kutsayan, kafası yerine bilmemnesi ile düşünen birinin aşkı anlamasını, övmesini beklemenin, bir kurbağadan arya söylemesini istemek kadar gülünç olduğunu bilirim."
...
"Sevene yılan bile dokunmaz. Bu büyük ve önemli sözü daha duymamış olabilirsin. Çünkü az önce uydurdum. Ama bir gün kalbi olan herkesin, bu sözü benimseyeceğine inanıyorum."
...
"Olayları özel bir yöntemle not ettim. Aklını çalıştırırsan kolayca çözebilirsin."
..
"Her şey şu basit, çocukça, sefil işaretlerin içindeydi ve çözemiyorduk. Hani kolaydı baba?"
...
"Bir gün 'aşk ihtilaldir' demiştiniz. Bu sözün anlamını şimdi anlıyorum. Aşk gelince, gerçekten yeni bir dünya kuruluyormuş. İçimde, varlığından haberli bile olmadığım yeni duygular keşfediyorum. Eskiden göl balığıydım. Şimdi akıntıya karşı yüzen bir sazanım."
...
bin yıllık özlemle sarılmak istiyorum
rüyalarını bile kucaklamak için.Sayfa Sayısı: 163

Baskı Yılı: 2000


Dili: Türkçe
Yayınevi: Bilgi Yayınevi

İlk Baskı Yılı : 2000

Sayfa Sayısı : 163

Dil : Türkçe

ISBN: 9789754948554


Yorumlar (7)

TÜM YORUMLARI GÖSTER
yalın dil, vurucu anlatım, kusursuz Türkçe...

Herkesin "Şu Çılgın Türkler"le tanıdığı Turgut Özakman'ın bilinmeyen yönü bu kitap. "Korkma İnsancık Korkma"daki yalın ve vurucu anlatımı bu kitapta da görüyorsunuz. Elinizden bırakamıyorsunuz ve bir çırpıda bitiyor zaten. Bittiğinde yine bir duygu seli ve yaşlı gözler kalıyor geriye. Türkçeyi bu kadar güzel ve sade kullanabilen nadir yazarlardan Turgut Özakman. Allah rahmet eylesin. "Korkma İnsancık Korkma" da "Romantika" da Türk Edebiyat'nda daha fazla konuşulmayı fazlasıyla hak eden kitaplar bence.

okunması gereken bir roman

Okudugumda acıkcası cok etkılendıgım bır kıtap oldu ve yakın arkadaslarıma tavsıye etdıgım kıtaplardan bırı, ask ustune roman okumak ısteyenlerın okuması gereken bır kıtap bence.

hoş bir aşk hikayesi

Bir solukta okuyamıyorum diyenlere güzel bir seçenek...