25,2 TL
Standart Teslimat : 31 Mayıs - 03 Haziran
100 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Rita Kitap Açıklaması

 

"Öncelikle şunu belirtmeliyim ki bu hikâyenin asıl kahramanı ben değilim. Hatta bırakın bu hikâyeyi, sıkıcı hayatım, sıradan düşüncelerim, çevremde olan olaylara verdiğim öğretilmiş tepkilerim ve kontrol altına alınmış duygularımla kendi hikâyemin kahramanı bile değilim. Yani değilmişim. Bunu onunla tanıştıktan sonra anladım. Kimden mi bahsediyorum? Bana muhteşem hikâyesini anlatırken beni yavaş yavaş geliştiren, dönüştüren ve en sonunda da tepeden tırnağa değiştiren o kadından. O gerçek bir kahraman; kendi hikâyesinin olduğu gibi benim hikâyemin de kahramanı. Eğer bu hikâyeyi okursanız onu tanıma fırsatı bulacak, belki de onun rengarenk tablosunda bir desen de siz olacaksınız. Onun adı Rita!"

(Tanıtım Bülteninden)

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

03.01.2020

Bu romanı okuyan değişir

Bu roman sıradan hayatı ve onun içini dolduran rutini derinden sarsan bir içeriğe sahip. Basma kalıp davranışlara ve düşüncelere balyoz gibi inen sorgulamalar içerir. Herkese göre değil. Hayatını değiştirmek, yepyeni bir gözle dünyaya bakmak isteyenler ise mutlaka okumalı.

15.11.2018

İnsan sarrafı ve hikaye anlatıcısı Rita!

RİTA, Özgür Can Özak'ın yayınlanmış ilk romanı olmasına karşın oldukça başarılı. RİTA, kurgusu ve işleyişi bakımından kendisini okutan, akıcı bir yapıya sahip. Dili sade ve anlaşılır. Konusu, hayatın anlamının tek tek hayat hikayeleri üzerinden ve romanın ana karekteri olan kadın kahramanın bakış açısından sorgulanmasıdır. Rita, rengarenk insan hikayeleri biriktirmektedir. Hikayeleri kendine saklamayıp başkalarına anlatmaktadır. Elbette herkese değil, her hikayeyi değil...Rita'nın hikayelerini dinleyenler -bu arada roman sayesinde okuyanlar- iflah olmamakta ve bir daha eski hayatlarına dönememekteler. RİTA'yı okumayı düşünenler bunu göze almalı.

09.11.2018

RİTA

Rita; sizdeki cevheri açığa çıkaracak ve sizi sıradanlık uykusundan uyandıracak öyküler anlatan kızıl saçlı bir kadın. Okuyun, pişman olmazsınız.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.