68,0 TL
Standart Teslimat : 10 Ekim - 13 Ekim
200 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Refik Bey - Refik Fersan'ın Hatıraları Kitap Açıklaması

 


Refik Fersan'ın hatıraları, iki devrin romanıdır: Osmanlı'nın son zamanlarıyla Cumhuriyet'in ilk yıllarının... Okuyucu, hatıralarda sadece geçmişin parlak musiki hayatını değil, can çekişen bir imparatorluğun aristokrat sınıfında yaşanan çizgiyi koruma mücadelesini ve genç cumhuriyetin ilk sancılarını bulacaktır. Murat Bardakçı bu kitabında, Türk Müziği'nde 18. yüzyılın son çeyreğinde başlayan modernleşme hareketlerini ve Refik Fersan'ın hayatıyla musikisini ele alıyor. Bunu, hatıratın tam metni izliyor...Türkiye'de bir Türk Müziği bestecisinin bizzat kaleme aldığı hatıraları ilk kez bu yayınla kitap haline gelirken, müziğimize besteci olarak büyük eserler vermiş ve bir tarza öncülük etmiş olan Refik Fersan, ölümünden 30 sene sonra yayınlanan hatıralarıyla, müzik literatürümüze de öncülük ediyor.Sayfa Sayısı: 164

Baskı Yılı: 1995


Dili: Türkçe
Yayınevi: Pan Yayıncılık

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

04.11.1999

Türk Müziği'ne emeği geçen o kadar büyük üstadlar var ki, hepsini ayrı ayrı tanımak nerdeyse imkansız. Murat Bardakçı bize bu sayısız üstadlardan birini çok güzel bir şekilde tanıtmış; eserleriyle, kişiliğiyle, hayatıyla. Okunması ve ders alınması gereken bir eser.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.