22,8 TL
Standart Teslimat : 01 Haziran - 04 Haziran
100 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Rafetçe Bir Ressamın Alacalı Paleti Kitap Açıklaması

 


"Türk Resmi'nin Fikret Mualla'dan beri en büyük bohemi...
Çağdaş Türk Resmi'nin en önemli isimlerindendi..."
"... Bazı insanlar vardır, bir şekilde tanıdığınızda hayatınız boyunca onu unutamazsınız... Rafet tam böyle birisiydi..." " Gelişi, gidişi, yürüyüşü, kavgaları herşeyi olaydı. Onun bir yerdeki varlığı olaydır..."
"... Genellikle sayıları en az 10-15 kişiye karşı... 100-150 kişinin üstüne çıplak yumruklarla yürüdüğü de olurdu... Kazanmak ya da kaybetmek için değil... O kavgadan sadece enerji alırdı..."

...Otuz iki medeniyet görmüş toprakların bir Anadolu insanı olarak konuşursam; insanın, bilgenin bilgeliğinden deliliğin bilgeliğine ilerlemedikçe; önce yaşamın trajedesini ve daha sonra da komedisini hissederek gülen bir filozof haline gelmedikçe, serseri bilge olunabileceğini düşünmüyorum. Çünkü, gülmeden önce ağlamamızın gerektiğini düşünen biriyim. Modern uygarlık, serseriliğin bilgeliğe üzerine dayanmaktadır. ...
(Arka Kapak)Sayfa Sayısı: 360

Baskı Yılı: 2007


Dili: Türkçe
Yayınevi: Leman

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.