19,9 TL
Standart Teslimat : 01 Aralık - 04 Aralık
200 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Post Amerikan Dünya Kitap Açıklaması

 


Uluslararası satış rekorları kıran bu yeni baskısında Fareed Zakaria, dünya meselelerinin hızla değişen manzarası karşısında Amerika'nın değişmekte olan rolünü keşfetmeye devam ediyor. Amerika bir yol ayrımında gibi duruyor: Birleşik Devletler'in artık ekonomiye dünya çapında egemen olamadığı, jeopolitiği düzenlemediği ya da kültürleri yozlaştırmadığı, yeni bir küresel çağda bu ulus gelişmeye devam edebilir mi?
Zakaria'nın Post-Amerikan Dünya'nın orjinal baskısında "diğerlerinin yükselişi" olarak adlandırdığı yeni güç dengesi, Brezilya, Çin ve Hindistan gibi pazarların şaşırtıcı bir kararlılıkla devam eden büyümesine finansal krizin de yardım etmesiyle tahmin edilebilenden daha hızlı evrilmiştir. Zakaria, küresel geleceğimizi şekillendirecek bu dinamik süreci, en son ekonomik, teknolojik ve hatta askeri gelişmelerin ışığında takip ediyor.

"Küresel ölçekte çok satan bir fenomen, göz ardı edilmemesi gereken bir güncelleme"
Yılın Kayda Değer Kitabı.
New York Times


"Zakaria, galiba Batı'daki diğer düşünürlerden daha yüksek entellektüel düzeye ve derin kavrayışa sahip"
David M. Shribman
Boston Sunday Globe


"Bu, krizden çöküşe basit fikirlere dayalı tahminlerden kaçınan, sendeleyen devin emsalsizliğini ve kalıcı güçlerini anımsatacak insafsızca zeki bir kitap"
Joseph Joffe
New York Times Book Review


"Yeni bir dünyanın ve Amerika'nın ilk yüzyılın kapanışına büyük bir pencere açan zekice ve kışkırtıcı bir ele alış."
Michiko O Kakutani
New York Times
Sayfa Sayısı: 280

Baskı Yılı: 2013


Dili: Türkçe
Yayınevi: Kırmızı Yayınları

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.