4,5/5 - 13 Kişi Yorum Yap
39,35 TL
60,5 TL %35
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 14 Nisan - 19 Nisan
Standart Teslimat’ta 125 TL üzeri kargo bedava!

Pop Dedik Kitap Açıklaması

Radyo, televizyon ve barlardaki programlarıyla; dergilere, gazetelere yazdığı yazılarla “eski 45?likler” akımının öncülerinden olan Murat Meriç, “Pop Dedik”te, ilk nüvelerinden başlayarak Türkiye’de popun seyrini gözler önüne seriyor.


Donizetti Paşa’dan Peruz Hanım’a, “Burçak Tarlası”ndan “Kıl Oldum Abi”ye, Erol Büyükburç’tan Sezen Aksu’ya akla gelebilecek her türlü isme, şarkıya değinirken bir yandan da meselenin sosyal arka planına bakmayı ihmal etmiyor. Türkiye’de pop müziğin doğduğu, geliştiği, değiştiği çerçeveye daha yakından bakmak için çok önemli bir çalışma olan “Pop Dedik”; otuz iki kısım tekmili birden tam gaz eğlence de vaat ediyor: Kanto, tango, caz, saz, alafranga, Arabik havalar, Yunan ezgileri, Yeşilçam filmleri, aranjmanlar, türküler, düğün şarkıları, barış şarkıları, Atatürk şarkıları, futbol şarkıları, işçi şarkıları... Renkli bir “Türkçe Sözlü Hafif Batı Müziği” programı. Hazırlayan ve sunan: Murat Meriç...


 


(Tanıtım Bülteninden)


 


 

 

Puanlamalar
%92,3
%7,7
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

01.01.2008

Çocukluk fotoğrafları gibi

İçinde sadece Türk pop müziğinin tarihini değil Türkiye'de son yüzyıl içerisinde müziğin nasıl bir yönden nasıl bir yöne akmakta olduğunu bulabilirsiniz. 70, 80 ve 90'lı yıllarda neler olup bittiğini hatırlamak benim için keyifli oldu. 80 sonrasında doğanlar için iyi bir öğrenme kaynağı, daha önce doğanlar ise çoook hoş şeyler hatırlayacak...Tavsiye ediyorum.

14.03.2007

Başucu kitabı...

Dönem dönem müzikteki gelişmeleri inceleyebilmek adına mükemmel bir başvuru kitabı. Çok doğru kategorilenmiş bilgiler, yine bu işin uzmanlarından biri sayesinde toplu bir şekilde ulaşmış bize.

11.04.2006

Sıkı bir koleksiyoncudan yetkin bir başvuru kitabı

Türk popu üzerine yıllardır ince ince düşünerek yazan-fikir yürüten Murat Meriç´in ilk kitabı. Entelektüel çevre tarafından genellikle ciddiye alınmamış bir "kategori"yi fazlasıyla ciddiye alıp gündelik hayatımızın orta yerine yerleştirmeye çabalamış Meriç´in, her şarkıyı bir "dost" gibi görerek, her gelişmeyi önemseyerek yazdıklarının mükemmel bir toplamı bu kitap. Bu kitabı okumayanlara-almayanlara "hop dedik!" deme hakkımız var.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.