32,2 TL
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 17 Ağustos - 20 Ağustos
150 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Platon Bir Gün Kolunda Bir Ornitorenkle Bara Girer Kitap Açıklaması

 


Felsefeyi Mizah Yoluyla Anlamak

Thomas Cathert & Daniel Klein

Dikkat! İçerde Felsefespri var!

"Yılın en matrak çoksatarı" -The Boston Globe

"Çok güldüm, çok şey öğrendim, çok sevdim" -Roy Blount Jr.

Felsefe mi? Felsefeyi anlamak için büyük bir dehanın zekâsına ve peygamber sabrına sahip olmak gerekir. Bu doğru değil! Bu komik, ele avuca sığmaz, çok yönlü ve zengin içerikli kitap bu efsaneyi yerle bir ediyor.

"Platon Bir Gün Kolunda Bir Ornitorenkle Bara Girer…" ile birlikte kendinizi olağanüstü eğlenceli bir felsefe dersinin içinde bulacaksınız. Felsefi kavramların esprilerle nasıl aydınlatılabileceğini, mizahın da aslında büyüleyici bir felsefi içerik barındırdığını göreceksiniz. Ama bir dakika… Bu iki kavrayış yolu, yani felsefe ile espri aynı şey mi yoksa? Fıkra ve esprilerin kuruluşu ve etkisiyle felsefi kavramların kuruluşu ve etkisi aynı malzemelere dayanmaz mı? İkisi de aynı şekilde aklımızı gıdıklamaz mı? Şey, biraz düşünüp sonra söylesek?

Harvard'lı iki felsefe profesöründen "güldürürken düşündüren" bir Stand-Up


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 200

Baskı Yılı: 2010


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 125

Baskı Yılı: 2010


Dili: Türkçe
Yayınevi: Aylak Kitap

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

Platon Bir Gün Kolunda Bir Ornitorenkle Bara Girer
Meral Taşdemir

Şakacı Filozoflardan Matrak Felsefe Dersleri

Siz hala felsefenin sıkıcı ve anlaşılmaz olduğunu mu düşünüyorsunuz? Harvard’lı iki felsefe profesörü, felsefeyi fildişi kulelerinden indirip herkesle buluşturmaya karar vermişler. Üstelik bunu mizah yoluyla yapmayı düşünmüşler. Ortaya 20 dile çevrilmiş, Amerika, İngiltere ve Fransa’da çoksatar listelerine girmiş ele avuca sığmaz, çok matrak ve zengin içerikli bir kitap çıkmış: “Platon Bir Gün Kolunda Bir Ornitorenkle Bara Girer...”

.

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Sabit Fikir

Kapitalist yayıncılığın büyük yaratıcılığı!
Hayati Roman

Serinin yazarları Cathcart ve Klein'ın “filozof-komedyenler” olarak tanımlanması aslında serinin özünü özetliyor: Şaklabanlık. Amerikan stili şaklabanlıktan hoşlanıyorsanız, ABD kültürü ile aşinalığınız varsa, fıkra seviyorsanız, tercih edebilirsiniz, kimbilir belki çok da sevebilirsiniz. “Güldürürken düşündüren” yorumuna gelince, beni hiç düşündürtmedi. Peki güldürdü mü? Pek az. 


.

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

11.04.2019

Felsefe

Hiçbir zaman felsefe kitapları veya ona dair bir yazı okuyamadım. Hep sıkıldım. Ama bu kitap gerçekten felsefeyi okuyupta anlayamayanlar için akıcı ve esprili fıkralarıyla,sizi felsefeye yönlendirip,bir tutam almanızı sağlıyor. Size felsefe terimlerini ve anlamlarını açklarken araya konuyla ilgili fıkralar koyarak kitaptan kopmamanızı ve sizin gülmenizi sağlıyor. Kısaca kitap sizi sıkmadan hem felsefe öğretmeyi hem de kitabın son sayfasına kadar merakla ilerletmeyi başarıyor.

23.10.2018

mizah ve felsefe bir arada

Tavsiye ediyorum. Çok iyi bir kitap.

17.06.2017

felsefe mizah

aslında birbirine çok da uzak olmayan felsefe ve mizahı başarıyla buluşturan bir kitap. okurken çok keyif aldım, çevreme de bolca hediye ettim.
(kitap zaten ismiyle içeriğini belli ediyor; bu nedenle ciddi bir felsefe kitabı bekleyip, eseri kötülemek anlamsız. fakat bu demek değil ki kitap içeriği güçsüz)

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.