60,9 TL
Standart Teslimat : 27 Mart - 30 Mart
250 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!
;

Peri Gazozu Kitap Açıklaması

 


"Vicdanımız kuruyor. Babalarını erken kaybetmiş yetim çocukların masum başlarını koyacakları göğüsler çoktan çöktü, farkında mısınız? Göğüs çöktükçe zulüm tepemizde kalıyor. Kavisli ve dolaşık geçmişimizse, bozuk düzenimizin telleri olmuş. Duyduğunuz sesler bu yüzden içli ve bu kadar derinden geliyor.

Şimdi bir türlü sığamayıp, delice bir kavgaya tutuştuğumuz, adına Anadolu denen şu kadim topraklarda, binlerce yıl önce hüküm sürmüş, bir Hitit kralının oğullarına bıraktığı vasiyete bakın isterseniz: 'Öldüğümde beni, usulünce yıkayın, göğsünüze yaslayın ve toprağa bırakın.' Bu kadar." Hayatın en yalın ve en efsunlu meseleleri, ölüm ve yaşam, annebaba-çocuk arasındaki zor muhabbet, büyümek ve yaşlanmak üzerine... Vefalı bir oğulun gözüyle. Bilhassa ölümün, ölümle başetmenin olağanüstülüğü ve olağanlığı üzerine..."Alışmaya"
direnen bir hekimin gözüyle.

Taşranın sıcak kucağı ve serin kasveti üzerine... Orayı hem içinden hem dışından bilen bir evladının gözüyle. Türkiye'nin ipin ucundaki yakın tarihinin gölgesi... Kalbi avucunda
birinin gözüyle. Ercan Kesal'dan, aynanın kenarındaki fotoğraflar misali hayat parçaları, sohbet makamında insan hikâyeleri.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 180

Baskı Yılı: 2013


Dili: Türkçe
Yayınevi: İletişim Yayıncılık

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

Kitap insanla konuşur mu; konuştu, “Sen otur, ben çay koyup geliyorum,” dedi. Ben oturdum, Ercan Kesal anlattı..

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

16.05.2021

Harika

Bir solukta bitirilecek türden bir kitap. Herkese dokunacağı bir bölümü olacaktır mutlaka. Herkesin okumasını tavsiye ederim

08.01.2021

Harika Ötesi

Mutlaka okunması gereken bir kitap

17.05.2019

Öyle bizden

Bir gün hastanede ağlamıştım. Poliklinikten çıkmam gerekiyordu ama gözlerim kızarık; ağladığımı anlayacaklar. Odadan çıktım. "Noldu, gözlerin kızarmış?" diye sordular. "Alerjim var" demiştim. Kitabın 161'inci sayfasına not koymuşum; 'aynı yalanlar'. Mecburi hizmete yeni başladığım dönemde okuma fırsatım oldu, hastalar gözüme Ercan abi'nin gözüyle görünmeye başladı. Bir hekim olarak taşra hekimliği anılarını okumaktan zevk alıyorum. Bundan önce ise Anadolu'nun bir çocuğu olarak her sayfası ciğerimi çürüttü. Kolay ağlayan biri değilim her bölümde ya ağladım ya gözlerim doldu. Ama mis gibi Anadolu, mis gibi ülkemin toprağı kokuyor. Bitmeseydi.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.