65,35 TL
Standart Teslimat : 07 Temmuz - 10 Temmuz
100 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Pazarlama Araştırmaları Kitap Açıklaması

 


Pazarlamanın bile zaman zaman ihmal edildiği ülkemizde, pazarlama araştırmalarının firmalarca ne derece etkin kullanıldığı taryışma konusudur. Durgunluk dönemlerinde, bütçesi en çabuk kesilen pazarlama depertmanlarının belkişde en talihsiz fonksiyonu çoğu zaman pazarlama araştırmalarıdır. Çünkü zincirleme giden bu sözde tasarruflar, ilk olarak pazarlama araştırmaları bütçesindeki kesintilerle başlar. Karar vermenin zorlaştığı ve risklerin arttığı günümüzde pazarlama araştırmaları oldukça önemli hale gelmiştir. Bu kitabın en büyük amaçlarından biri öğrencilerin çoğu zaman korkuyla baktığı pazarlama araştırmaları konusunu zevkli bir bütün haline sunmaktır. Bu yüzden, kitabın ortaya çıkışındaki her aşamada bu amaç göz önünde tutulmaya çalışılmıştır.Sayfa Sayısı: 442

Baskı Yılı: 2015


Dili: Türkçe
Yayınevi: Beta Yayınları

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

06.10.2006

Güzel bir yayım

Ercan Hoca´dan pazarlama araştırmalarına ilgi duyanlar için başlangıç seviyesinde güzel bir kitap. Ancak bence en önemli kısım olan veri analizi kısmı pek yeterli değil. Verilen örnekler testleri anlamak için yetersiz kalıyor. Ayrıca SPSS veya Minitab gibi programlardan örnekler vermemiş olması da kötü. Sonuç olarak eksiklikler de tabii var ama pazarlama araştırmalarını ilk defa duymuş ve bu konuda bilgi sahibi olmak isteyenler için faydalı.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.