40,95 TL
Standart Teslimat : 19 Mayıs - 22 Mayıs
100 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Paris'te Son Osmanlılar - Mediha Sultan ve Damat Ferit Kitap Açıklaması

 


Hıfzı Topuz, Meyyale ve Taif te Ölüm'den sonra, bu yeni romanında da yakın Türk tarihinin önemli simalarına ve olaylarına ışık tutmayı sürdürüyor.

Ondokuzuncu yüzyılın ortalarından başlayarak yirminci yüzyılın başına kadar gelen bir dönemde padişahlık rejimine karşı Türk aydınlarının verdiği mücadelelerin ve Batılılaşma çabalarının anlatıldığı Paris'te Son Osmanlılar'da, Namık Kemal, Abdülhak Hamit, Sami Paşazade Sezai, Ali Suavi gibi ünlü yazar ve gazetecilerin yaşamlarından, politik mücadelelerinden kesitler verilirken, Abdülmecit'in kızlarından Mediha Sultan'ın aşkları, evlilikleri ve çileli hayatı gözler önüne seriliyor.Sayfa Sayısı: 302

Baskı Yılı: 2006


Dili: Türkçe
Yayınevi: Remzi Kitabevi

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

05.07.2006

Son Osmanlılar

Osmanlı'nın son dönemi ve son Osmanlılar hakkında güzel bir kitap. Geniş ve titiz bir araştırmanın ürünü olduğu belli. Tarih sevenler okumalı.

27.09.2001

Bana göre kitap dağınık şekilde yazılmış, bir çok isim birarada kullanılmış.Bu da okuyucunun dikkatini dağıtmakta.

04.10.2000

Çok açık bir dille yazılmış, herkesin anlayacağı türden bir kitap, konusu da bir o kadar güzel. Okumayanlara tavsiye ederim.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.