33,5 TL
Standart Teslimat : 20 Mayıs - 23 Mayıs
100 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Paradoks Bilimin En Büyük Dokuz Bilmecesi Kitap Açıklaması

 


Bilimin En Büyük Paradokslarına Etkileyici (Ve Eğlenceli) Bir Bakış.

Bilim insanları zaman zaman aklın sınırlarını zorlayan sorular ortaya atarlar . Bir kedi aynı zamanda nasıl hem ölü hem de diri olabilir? Neden Aşil ne kadar hızlı koşarsa koşsun bir tosbağayı geçemiyor? Bir insan nasıl ikizinden on yıl daha yaşlı olabilir?

Bilimin iletişimine yaptığı katkılardan dolayı İngiliz Kraliyet Akademisi tarafından madalyalandırılan Profesör Al-Khalili, bizleri adeta paradoksları yaratanların beynine sokacak kadar anlaşılır ve hünerli anlatımıyla, eğer doğru açıdan bakmayı başarırsak bu paradoksların çözülebileceğini gösteriyor. Bunu yaparken de Einstein'in zaman ve evren teorilerinden, kuantum dünyasından çıkma yepyeni fikirlere kadar insanın bilgi dağarcığına girmiş en önemli kuramlardan faydalanıyor.

Paradoks aklınızı fazlasıyla zorlayacak bir kitap... ama bundan çok zevk alacaksınız."Al-Khalili sizi bilimin zirvelerine doğru yönlendiriyor, ama bunu öyle bir aldatıcı rahatlıkla yapıyor ki farkına vardığınızda kendinizi çoktan Schrödinger'in kedisine gözünüzü dikmiş, genişleyen evrene dalmış ve kuantum teorisi üzerine düşünür buluyorsunuz ve bundan fazlasıyla zevk alıyorsunuz."

Financial TimesSayfa Sayısı: 208

Baskı Yılı: 2012


Dili: Türkçe
Yayınevi: Domingo Yayınevi

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

08.09.2019

Okunmalı

Bilime merakı olan herkesin okuması gereken bir kitap. Okudum ve beğendim.

13.08.2013

208 sayfa

Kitap 208 sayfa. Ama aslında 28 sayfa yeterli olurmuş. 9 ilginç paradokstan bahsediyor. İnternetten de bulabilirsiniz bu paradoksları ve açıklamalarını...

12.07.2013

Tavsiye Ediyorum

Eğer fiziğe, popüler bilime veya matematiğe düşkünseniz bir solukta okuyabileceğiniz bir kitap. Anlatımı oldukça yalın teknik terim ve kavram karmaşası yok. En önemlisi de diğer çeviri kitaplar gibi sadece dil olarak çevirisi yapılmış bir kitap değil anlamca da çevirisi yapılmış, yani çeviri yapılırken anlam bütünlüğü korunmuş ki bu tarz popüler bilim kitaplarında sıkça rastlanabilen bir özellik değil. Kesinlikle tavsiye ediyorum.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.