81,6 TL
Standart Teslimat : 25 Mart - 28 Mart
250 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!
;

Özgürlük Kitap Açıklaması

 


Bu roman özgür birey olma çabalarını, bir aşkın başlangıcını ve bitişini, gençlikte yaşanan doyumsuz tutkuları, yetişkinliğin getirdiği sürprizleri, neden hiç durmadan arkadaşlarımızla yarıştığımızı, en yakınımızdakilere nasıl ihanet ettiğimizi ve hiçbir şeyin neden "olması gerektiği gibi" olmadığını anlatıyor.

Duygularımızın sözünü dinleyerek kendimize ve çevremizdekilere yaşattığımız acı ve sevinçlerin insan olmanın doğal bir sonucu olduğunu gösteriyor.

Modern dünyanın çelişkili ve bir o kadar da gerçek insanlarını konu alan sürükleyici bir başyapıt...


Franzen yarattığı karakterlerin hayatlarını kendinizinkinden daha gerçekçi kılmayı olağanüstü yazarlık yeteneğiyle başarıyor.
David Hare, Guardian, Yılın Kitapları


Bir başyapıt. Bütün büyük romanlar gibi Özgürlük de yalnızca ilginç bir hikaye anlatmakla kalmıyor, tanıdığımızı sandığımız dünyayı yazarının derin zekasının ışığıyla aydınlatıyor.
Sam Tanenhaus, New York TimesSayfa Sayısı: 600

Baskı Yılı: 2012


Dili: Türkçe
Yayınevi: Sel Yayıncılık

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

İnsan denen kanser
Aysu Önen
Romanlara David Foster Wallace’ı bir karakter olarak gizlice yerleştirmek moda oldu. Jeffrey Eugenides, The Marriage Plot romanınındaki bandanalı bir İngiliz edebiyatı öğrencisi ile selam etti Wallace’a. Özgürlük’te de David Foster Wallace’ın ruhu, birbirlerini rekabetleriyle tamamlayan Walter ve Richard arasındaki erkek dostluğunda hissediliyor. Patty’nin bir terapist yönlendirmesiyle yazdığı itirafnamesi tam Wallace’lık..

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

08.08.2020

*

Rekabet olgusunun her anlamda hissedildiği, ebeveynlik hataları ve kuşak bunalımlarının yanı sıra soya çekimin engellenemez direncini içeren, ABD'nin Irak üzerindeki cesur isteklerinin altında yatan sebeplere değinen, ekolojik döngü, kömürle çalışan termik santraller, daha çok maden araması daha çok tahribat ve daha çok maskelenmiş sayısız yalan içinde aile olmaya çalışan, bağımsızlık ya da özgürlük adı altında aslında nasıl da kısır döngü ve hiçlikle karşılaşıldığını anlatan bunun yanında da arzuların, çabaların ve direncin nasıl sonuç verebileceğini gösteren, nüfus artışı, yaşanabilir alan yaratmak isterken insan dışındaki diğer canlıların hayatlarına nasıl müdahale edilip hiç sayıldığı, çevreci korumacı, hatalar ve olgular üzerine harmanlanmış çok çok iyi bir eser. Tavsiyedir.

10.07.2015

Anlatımın Gücü

Anlatımdaki ustalığı,oya gibi işlenen olay örgüsü ve şimdiye kadar okuduğum en iyi çeviri olma özelliğiyle çok özel bir deneyimdi. Sevginin gücünü ve bitmeyeceğini mi yoksa son 50 yılın ABD´sinin siyasi fiyaskolarını mı okuyorsunuz anlamadan ilerliyor. 600 sayfa insanı korkutur ama sıkılmadan okunacak bir başyapıt. Kesinlikle öneririm.

02.07.2015

Çevirinin önemi

Böyle kitaplarda çeviri çok çok çok önemli. Sevin hanım zor bir kitabı büyük bir ustalıkla çevirmiş. Keşke diğer kitaplarını da o çevirseydi.
Yayınevleri buna çok dikkat etmeli. Yoksa Fowles´ın başına gelen bu iyi yazarın da başına gelebilirdi. Fowles´ın en ünlü kitabı ÿ"Daniel Martinÿ" bir çeviri kazasına kurban gitti. Hala yanarım...

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.