3/5 - 18 Kişi Yorum Yap, Kazan!
16,11 TL
26,85 TL %40
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 22 - 24 Ekim
Standart Teslimat’ta 60 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması

“Acı kızgın bir boğa gibidir. Onu küçük bir yere kapatırsanız iyice vahşileşir ve kaçmaya çalışır. Ama açık bir alana koyduğunuzda sakinleşir. Farkındalık, acı için duygusal bir açık alan yaratır.”

“Neşelen.” “Bu kadar abartma.” “Kendin için üzülmeyi bırak.” “Her şeyi berbat etme.”

Tedirgin, üzgün, öfkeli ya da yalnız hissettiğinizde kafanızın içinde bu eleştirel sesleri duyuyor musunuz? Kendinize karşı yargılayıcı olmak yerine zorlu duyguları kabul etseydiniz hayatınız hangi noktada olurdu, hiç düşündünüz mü?

Dr. Christopher Germer yıllar süren bilimsel çalışmalarında mantığa aykırı gibi görünen bir sonuca ulaştı: Hepimiz acıdan kaçınıyoruz ama acıyı kabul etmek ve utanç duymadan ve yargılama olmaksızın kusurlarımıza, eksiklerimize şefkatle karşılık vermek, iyileşme yolunda olmazsa olmaz adımlardır. Bu bilgece ve anlamlı kitap öz şefkatin gücüne ışık tutarken, öz şefkat çalışmalarının nasıl uygulanabileceğini gerçekçi, bilimsel ve yaratıcı stratejilerle dile getiriyor.

Klinik Psikolog Dr. Christopher Germer Harvard Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde psikiyatri alanında öğretim üyesidir. Psikoterapi temelli farkındalık ve şefkat konularında, dünyanın dört bir tarafında seminerlere katılıp eğitimler vermektedir. Psikoterapi ve Meditasyon Enstitüsü ile Şefkat ve Farkındalık Merkezi’nin kurucularındandır. Kitabı 18 ülkede yayınlanan Dr. Germer, uluslararası alanda öz şefkatli farkındalık konusunun tanınmasında öncü olmuştur.

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

Puanlamalar

%16,7
%16,7
%38,9
%5,6
%22,2
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

22.06.2019

Karşılaştıklarımız

   Olumlu duyguları besleyip olumsuz duyguları da kabul etmeye ve onlarla baş etmeye  dönük farkındalık üzerinde durmuş.Çizerek yazarak okuduğum bir kitap oldu.Dili anlaşılır.Meditasyonun insana katkısı üzerinde durmuş.Onca uğraştan,koşturmadan dolayı insanın kendine şefkatle davranmasını hatırlatıyor.Hayatımıza huzur,güven,sağlık,mutluluk,rahatlık çağırmanın yoluna dikkat çekmiş.

14.05.2019

Ortalama bir kişisel gelişim kitabından fazlası değil

Bu kitabı özşefkatli farkındalık kavramını ortaya koyan kişi yazdığı için aldım ama ortalama bir kişisel gelişim kitabından fazlasını bulamadım. Çevirisinin de özensiz olduğunu düşünüyorum.

19.04.2019

Muhteşem

Merhaba,Deniz Bağan ın tavsiyesi üzerine okuduğum bu kitap beni harika bir yolculuğa çıkardı.

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız