5/5 - 2 Kişi Yorum Yap
181,2 TL
220,0 TL %18
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 26 Temmuz - 03 Ağustos
Bu üründe, standart teslimatta kargo bedava!..

Oynuyorum Eğleniyorum Doğru Söylüyorum Kitap Açıklaması

Konuşma Sesi Bozuklukları (KSB) çocukların konuşmasının gelişiminde gecikme ve/veya konuşmada güçlük olarak tanımlanabilir. KSB: artikülasyon bozukluğu, fonolojik bozukluk gibi çeşitli alt kategorileri şemsiyesi altında toplayan bir durum olup: işitme kaybı, yarık damak gibi organik nedenler sonucu ortaya çıkabilmektedir. Bu durumlarda yapısal ve nörolojik problemler konuşma sesi bozukluklarının nedenini oluşturmaktadır. Ayrıca birçok çocukta belirgin bir organik, nörolojik veya fiziksel bir bozukluk olmaksızın nedeni bilinmeyen artikülasyon bozuklukları ve fonolojik bozukluklar görülebilmektedir.

Kitabımızda sunduğumuz aktiviteler, konuşma sesi bozukluluğu olan çocukların terapisinde kullanılacak çalışmaların bir kısmını içermektedir. Hedef ses ile ilgili yapılan çalışmalar: hece başı sözcük başı, hece başı sözcük içi, hece sonu sözcük içi, hece sonu sözcük sonu esas alınarak düzenlenmiştir. Kitaptaki eğitsel materyallerde her hedef ses, önce kelime sonra cümle ve en son hikayelerde verilmiştir. Çalışmalar: okul öncesi çocuklar için oyun şeklinde, okul çağı çocuklar için ise hem oyun, hem de yazılı materyal formunda hazırlanmıştır.

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

Puanlamalar
%100
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.