4/5 - 58 Kişi Yorum Yap, Kazan!
75,24 TL
99,0 TL %24
- Teslimat Seçenekleri -
Aynı Gün Teslimat : 17 Ekim (18:00 - 23:00)
Hızlı Teslimat : 18 Ekim
Standart Teslimat : 19 - 21 Ekim
Bu üründe, standart teslimatta kargo bedava!..

Kitap Açıklaması

Eskiler der ki: Eğer berbat bir perşembe sabahı geçirmemişseniz, bu kavramın anlamını bütün boyutlarıyla henüz bilmiyorsunuz demektir. Bazıları da bu cümlenin fazla iddialı olduğunu düşünür ve kahramanımız Arhurt Dent de bu kişilerden biridir; ta ki o perşembe sabahına kadar. Aslında o perşembe sabahı Yerküre’de yaşayan herkes için berbat geçmişti; değil mi ama, yaşadığınız gezegenin aniden yok edilmesinden daha berbat ne olabilir ve hikâyemiz de işte o perşembe sabahı başlar. 


 


Aslında Yerküre’deki canlıların tek bir kurtuluş yolu vardı: Gezegenin havaya uçmasından saniyeler önce Arthur Dent ve son on dört yıldır bu gezegende tıkılıp kalmış arkadaşı Ford Prefect bir uzay gemisine otostop çekmeyi başarmışlardı. Bu ikilinin yolları evrenin o ana dek gördüğü en güzel gemi olan Altın Kalp ile, iki kafalı ve üç kollu eski bir hippi olan Galaktik İmparatorluk Hükümeti’nin Başkanı Zaphod Beeblebrox, paranoyak, zeki, ama kronik depresif robot Marvin ve yıllar öncesinden kısa bir anlığına gelen güzel bir kızla kesişecektir. 


 


İyi de bizler neden doğduk? Neden ölüyoruz? Neden bileklerimize bu kadar uzun süre dijital saatler taktık? Bütün soruların cevabı yıldızlara doğru başparmağınızı kaldırmanızda yatıyor. Ve yanınızda bir havlu bulundurmayı asla unutmayın. İyi eğlenceler Restoran’a buyrun. 


 


Asla pişman olmayacaksınız...


 


(Tanıtım Bülteninden)


 


 

 

Puanlamalar

%60,3
%15,5
%17,2
%6,9
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

18.08.2019

bilimkurgu komedi sevenlerin dikkatine...

Bu kitapta varoluşçu asansörler, yalnızca tükenmez kalemlerin olduğu bir gezegen fikri, Ebedi Dumura-Uğratıcı bir Uzaylı, paronayak ve kronik depresif Robot Marvin bulunuyor...  Güzel bir perşembe sabahı kestirme bir yol inşaası nedeniyle evinin yıkılma tehlikesiyle karşı karşıya kalan Arthur Dent belediye buldozerinin önünde uzanırken yaklaşık 12 dk sonra üzerinde yaşadığı gezegenin Vogonlar tarafından bir hiperuzay ekspres yolu inşaası için yok edileceğinden habersizdir.

1)Üzerinde yaşadığımız yerküre Magrathea’nın -sipariş üzerine gezegen üreten bir gezegen- sakinleri tarafından deney faresi olarak bildiğimiz fakat özünde yerkürenin en zeki canlı türünün ödemeyi yapmasıyla inşaa edilmiştir. Deney fareleri bilimin gelişmesinde önemli bir yere sahip olmalarıyla bilinseler de esasen bu yalnızca insanlığı ve onun gelişimini kontrol etmelerinin yollarından biridir.

2)Yerkürenin en zeki ikinci canlısı olan yunuslar Dünya yok olmadan önce bunu fark etmiş, insanları uyarmak istemişse de ıslıkları ve çift takla ile halka içinden geçmeleri şov ve eğlence amaçlı olduğu düşünülerek alkış bulmuştur..Oysa gerçek mesajları şuydu: Elveda ve Bütün o Balıklar İçin Teşekkürler...

3)Tekerlek, New York ve Dijital kol saati gibi önemli başarılara imza atan yerkürenin en zeki üçüncü canlısı insanların soyu gerçekte Golgafrinçan adında bir gezegenin sakinlerine dayanmaktadır. Ki bu sakinler Golgafrinçan’da yaşayanların yetenek ve becerilerine göre üç sınıfa ayrılmasıyla ‘diğer’ kategorisini oluşturanlardır. Yerküreye geldiklerinde yaptıkları ilk şey yaprağı para birimi olarak ilan edip para piyasasını kontrol etmek için ormanları yakmaktır. Böylece Mağaralarda yaşayan yerkürenin asıl sakinlerinin yokolmasına sebep olmuşlardır.

Otostopçunun Galaksi Rehberi’nin kapağında dostça: PANİĞE KAPILMA yazar. Rehber Galaksideki tüm o gezegenler, yıldızlar, organik canlı türleri hakkında bilgi sahibi olabileceğin bir kitap.
Ford Prefect kitabın güncellenmesi için çalışan gözlemcilerden biridir. 15 yol boyunca Dünyada mahsur kaldıktan sonra Dünya için rehberde yer alan “Zararsız” tanımını “Çoğunlukla Zararsız” olarak güncelleyecektir.

17.05.2019

Normal

Herkes tarafından çok sevilen bir kitap lakin herkese hitap etmeyebilir. Fantastik sevenler okuyabilir. Ama dil öyle çokta iyi değil. Ben bayıla bayıla okumadım.

25.04.2019

Bilimsel Mizah

Fiziksel hiçbir kurala uymadan, bilimsel mizah nedir anlayabileceğiniz harika bir kitap. Zaman ve boyutların ötesinde... Mutlaka okumalısınız.

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız