Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Otostopçunun Galaksi Rehberi-5 Kitap Bir Arada Kitap Açıklaması

 

Otostopçunun Galaksi Rehberi

İngiliz yazar Douglas Adams’ın müthiş bir hayal gücü ile kurguladığı “Otostopçunun Galaksi Rehberi”, tüm serileri ile birlikte okuyuculara sunuluyor. Absürd komedinin en güzel örneğinin sergilendiği eser, yer yer güldürürken yer yer okuyucuyu derin düşüncelere daldırmayı da ihmal etmiyor. Hayal gücünün sınırlarının zorlandığı bu eser, diğer taraftan bilim kurgu türünde bir başyapıt olmayı da hak eden cinsten. Bir çırpıda okuyup, çocuklarınıza miras olarak bırakabileceğiniz bu 5 ciltlik eser ile galaksiyi keşfe çıkmaya hazır olun!

O Perşembe Sabahı Kimse Bunların Olacağını Bilemezdi…

Bir gezegen düşünün. Üzerinde yaşayanların tümüyle mutsuz olduğu… Mutluluklarını ise küçük, yeşil kağıt parçacıklarına borçlu olan… Size de bir yerlerden tanıdık geldi mi? Bu olsa olsa ancak üzerinde yaşadığımız Dünya olabilir. İşte Dünya’da yaşanan sıradan bir Perşembe sabahına gidelim şimdi. Kitabın baş kahramanı Arthur’la burada tanışıyoruz.

Arthur, bu Perşembe sabahında belediyenin kestirme yol için kendisine haber vermeden evinin yıkılacağı haberini alır. Bunu duyan Arthur durur mu? Koşarak aşağı iner ve yetkilileri evini yıkmamaları için ikna çabalarına başlar. Öyle ki evini yıkacak olan iş makinesinin önüne bile yatar. Ancak ne yapsa ikna edemez. Derken, Arthur’un en yakın arkadaşı Ford gelir. Arthur’a Dünya üzeri güçlerin uzayda kestirme yol açmak için Dünya’yı yok edeceği bilgisini verir. Burada anlaşılacaktır ki Ford aslında bir dünyalı değildir, başka bir gezegenden gelmiş ve Dünya’ya hapsolmuştur.

Buradan itibaren artık işler değişmeye başlar ve bu iki kafadar, kendilerini Dünya’nın yok oluşundan kurtaracak uzay gemisine doğru yola çıkar. Otostopla tamamladıkları bu yolculuk sonucunda o güne dek görmedikleri kadar güzel bir uzay gemisiyle karşılaşırlar. Hayatları kısmen kurtulmuştur. Ta ki mürettebat tarafından fark edilene dek…

Bir dizi serüvenin yaşanacağı galaksi evreninde Arthur’a eşlik eden yalnızca Ford olmayacaktır. Galaktik İmparatorluk Hükümeti’nin Başkanı Zaphod Beeblebrox, paranoyak, zeki ve depresif robot Marvin ile yıllar öncesinden gelen güzel bir kızı da görürüz. Ve bir de Arthur’un havlusu… Havlu, galaksi evreninde dolaşırken oldukça önemlidir.

Bunları Biliyor muydunuz?

Douglas Adams, bu eseri ilk olarak BBC radyosunda yayınlanmak üzere 5 perdelik bir oyun olarak tasarlanmıştır. 1979 yılında ise 5 ciltlik bir kitap olarak basıma alınmıştır. Eserin ilk cildi 2005 yılında, aynı ad ile beyaz perdeye uyarlanmıştır.

En Sevilen Kitaplara Hemen Şimdi Sahip Ol!

Douglas Adams’ın bu unutulmaz eserine sahip olmak, yalnızca bir tık uzağınızda! Kült niteliği taşıyan bu eser için siz de kitaplığınızda yer açın.

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

14.03.2022

Güzel kitap.

Kitap ve cilti güzel fakat arka kısmı hep çizik geldi, bu biraz şevkimi kırdı açıkcası.

27.01.2022

Herkes okumalı

Genç yaşlı demeden herkese hitap eden bir bilimkurgu klasiği

14.02.2021

Bilim Kurgu Klasiği

Bilim Kurgu adına bir klasik...

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.