Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Orada Kalmalıydı Zaman

Orada Kalmalıydı Zaman

Orada Kalmalıydı Zaman

0/10 - 0 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar:
Yayınevi :

Erik Yayınları

  • 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

Rahmi Sözer’in Kırklareli’nin Vize ilçesinin Evrencik köyünde başlayan, İstanbul’un lezzetli zamanlarına da tanıklık eden çocukluğunun ardından, 1974 yılında eğitim aşkıyla gittiği, ancak mezun olmasına “izin verilmeyerek” umutlarının yıkıldığı Arifiye Öğretmen Okulu’nda, “80” öncesinde yaşananları biraz duygusal, biraz eleştirel ama son derece samimi bir dille anlattığı kitabı “Orada Kalmalıydı Zaman” Erik Yayınları’ndan çıktı.


Önce köy enstitüleri, ardından öğretmen okulları… Türkiye’nin insanlarının, o yoksul zamanlarının, o kıymetli para ve emekleriyle kurulan, yaşamayanın, görmeyenin, imkânlarını, güzelliklerini tasavvur edemeyeceği bu okullar, bilinen ama bilinmeyen, bilinmezlikten gelinen, üstü kapatılan birçok nedenle ortadan kalktılar.


Rahmi Sözer, “Okulumuzun son yıllarında, anarşinin, terörün, tuzakların, hainliklerin, vefasızlıkların, yıllarımızı ve hayallerimizi mahvetmesine kimse engel olamadı,” diyor. “Boşa geçmiş o son yıllar, acılara gark olmuş o lanetli zamanlar umarım bir daha yaşanmazlar.”


 


(Tanıtım Bülteninden)

Hamur Tipi : 2. Hamur

Sayfa Sayısı : 384

Medya Cinsi : Ciltsiz

ISBN: 9786058363977


Yorumlar (0)

Henüz yorum yapılmadı!