29,25 TL
Standart Teslimat : 04 Temmuz - 07 Temmuz
100 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Onur Ünlü: Bir Sürü Endişe Kitap Açıklaması

 

Onur Ünlü’nün şiir, sinema ve televizyon prodüksiyonları vasıtasıyla dahil olduğumuz dünyasına bu kez uzun ve derin bir sohbetle konuk oluyoruz. Son sürat üretmeye devam eden, normal olanın sınırlarını zorlayan, ortalama ile derdi olan, anaakımla işi olmayan, çok okuyan, çok seyreden, çok dinleyen, türüne az rastlanır bir zihnin kıvılcımlı, sihirli, deli, bir o kadar endişeli arka odası burası… Alain Badiou’den Farabi’ye, Kurt Vonnegut’tan İbn-i Rüşd’e, şiirden felsefeye, edebiyattan siyasete, tasavvuftan sinemaya, bu dünyadan öteki dünyaya uzanıyor; insan olmanın türlü hali masaya yatırılıyor.


 


Yönetmen, şair, senarist ve insan olarak Onur Ünlü verdiği sahici cevaplarla okuru zihin açıcı bir yolculuğa çıkarıyor.


 


(Tanıtım bülteninden)


 


 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

08.12.2019

Çizgi Dışında Yürümek

Türkiye sinemasının en aykırı yönetmeni payesini rahatlıkla verebileceğimiz Onur Ünlü ile yapılan geniş çaplı röportaj, çok zihin açıcı bir dünyaya giriş niteliği taşıyor bir bakıma. Yönetmenin ilk gençlik yıllarından sinemaya adım attığı zamanlara ve hep ayrıksı duran sinemasının son üretimlerine değin uzayan söyleşiler, Onur Ünlü'nün neden çok farklı bir yere konumlandığının da şifrelerini sunuyor okuyucuya. Sosyolojiden dine, siyasetten filmin üretim olanaklarına ve tabii ki şiire temas eden fikirlerin havada uçuştuğu çok derinlikli bir söyleşi, ilk olarak Onur Ünlü filmlerini tekrar tekrar farklı bir gözle izleme merakını armağan ediyor.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.