Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Onuncu Köy Kitap Açıklaması


Türkiye’nin binlerce köyünden biridir Damalı. Tıpkı diğerleri gibi, bu köyün muhtarı, bekçisi, eğitmeni, arlısı arsızı, her bir şeyi vardır. Tabii, bir de öğretmeni...

O eğitim ordusunun neferlerinden biridir. Yemede içmede, gezmede tozmada değildir gözü. Dünyaya doymadan, güzel evler, temiz sular, bakımlı çocuklar, çocukları uysallaştırmayan okullar görmeden ölürüm diye korkmaktadır. Köylere aydınlığı götürme savaşında yenilmekten bir de... Gel gör ki, bu uğurdaki mücadelesi çetin geçer Öğretmen’in. Verdiği savaşta köylüyü yanına alıp, haksızlığın, yolsuzluğun karşısında durdukça, doğruları söyledikçe yerinden edilir. Dahası, çok sevdiği mesleğinden. Ama Öğretmen yılmaz. Işığını saça saça o köy senin, bu köy benim dolanır. Böyle böyle, yolu Onuncu Köy’e düşer. Burada da onu benzer bir mücadele beklemektedir..Sayfa Sayısı: 343

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Literatür Yayıncılık

 

Puanlamalar
%77,8
%11,1
%11,1
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

22.11.2020

Gerçeklerimiz

Gerçekleri gören, insanın insanca yaşaması, hakları, adalet adına baskalarına göstermek isteyen bir köy öğretmenini tanıdığım çok değerli eserimiz; bugünün eğitim dünyasını da çok iyi sorgulattırıyor.

25.09.2020

Mutlaka okunmalı

Fakir Baykurt bu romanında toplumcu-gerçekçi yazımıyla gerçekleri yakıcı biçimde göz önüne sererken bir yandan da umudun var olduğunu hissettiriyor.

25.05.2020

Çok iyi

Yazar yine toplumcu bir bakış açısıyla çok güzel bir roman yazmış.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.