4,5/5 - 20 Kişi Yorum Yap
26,13 TL
39,0 TL %33
- Teslimat Seçenekleri -
Hızlı Teslimat : 18 Temmuz
Standart Teslimat : 20 - 24 Temmuz
Standart Teslimat’ta 100 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması


"İnsan krapon kâğıdından kanatlar takınca kelebek olduğuna inanır. Koyun postunda koyun, kurt postunda kurt […] Ülkü de giydirilebilir üstünüze ve Etlik tepeleri dağ gözükür gözünüze."

Ölmeye Yatmak romanı biçim açısından da ilginç. Çok geniş bir dönemi anlatmak isteyen romancı, Aysel'in ruh dünyasının yanı sıra toplumsal olayları, Aysel'i Doçent Aysel haline getiren koşulları yarı belgesel bir tarzla eserine katmış.
-Selim İleri-

Ağaoğlu'nun Ölmeye Yatmak adlı romanı, kadının cins kimliğini, bireyselliğini el yordamıyla araması, sorgulamasını ifade eder. Cumhuriyet kadın aydınının özgürlük ve dişilik arasındaki çıkmazını, bu romanındaki kadın tiplemesi, Aysel çok iyi bir şekilde betimler.
-Nilüfer Göle-
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 400

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Everest Yayınları

 

Puanlamalar

%60
%40
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

07.07.2020

Harika bir anlatım

Cumhuriyet tarihini küçük insanların hayatlarından takip etmek, kurgusuyla da harika bir eser. Adalet Ağaoğlu artık favori yazarlarımdan.

01.06.2020

Cumhuriyet sonrası ilk yıllar

Yazar, cumhuriyetin ilk yıllarını, yaşanan zorlukları, o dönemde henüz ilkokuldan mezun olan çocukların gözünden ve zamanla değişen bakış açılarıyla toplumu resmediyor. O dönemin siyasal olaylarına ışık tutuyor. Bazı yerlerinde sıkıldığım anlar oldu. Özellikle otel odasında tek başına iken kendini sorguladığı zamanlarda zamansız bir anlatımı var (Buralarda "Bilinç akışı" yöntemini kullanmış olmasından ötürü) sıkıcı geldi. Ama geçmişe döndüğü, çocukluğunu, hatıralarını sırasıyla anlattığı kısımlarını ilgiyle okudum.

26.11.2019

Harika

Tarihin dokusunun bu kadar güzel işlenmiş olması sizi dönemin içine çekiyor. Bir insanın düşünce dünyasına giriyor ve onun hissettiklerini hissediyor, yaşamış olduğu anıları içselleştiriyorsunuz.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.