Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Kitap Açıklaması


Araba kumarhanenin önünde durdu, Nizam aceleyle indi arabadan, koşar adımlarla kumarhaneye girdi, piyano sesi yoktu, köşk sessizdi, yandaki salona yürüdü, piyanonun kapağı kapatılmıştı, gözleriyle salonu taradı, Anya pencerenin yanındaydı, sigara içiyordu.

Nizam'ın kendisine doğru yürüdüğünü gördüğünde, yüzünde ilk kez bir şaşkınlık izi gördü Nizam.
Gidip kadının karşısında durdu:
- Adınız ne?
- Neden soruyorsunuz?
- Çünkü kimse yokken, sabahın aydınlığında ikimiz burada yalnızken adınızı söyleyip söylemeyeceğinizi merak ediyorum.
- Bunun için mi geldiniz?
- Evet Anya, bunun için geldim.
- Adımı öğrenmişsiniz.
- Öğrendim... Ama sizin de bana adınızı söyleyip söylemeyeceğinizi merak ediyorum... Adınız ne Anya?

Anya, Nizam'ın yüzüne, gözlerine baktı ve orada daha önce hiç kimsenin görmediğini, göremediğini, bir deliliğin kendini yakarak yok edişinin parlayışını gördü. Bundan korkmadı, bir başkası korkabilirdi ama o bundan korkmadı, aksine ilk kez bakışlarındaki boşlukta neşeye benzer bir pırıltı belirdi.
- Delisiniz.
- Evet Anya... Adınız ne?
Anya, sigarasından bir nefes çekti, tavana doğru üfledi, bakışlarını Nizam'a çevirdi, uzun uzun baktı, yavaşça, neredeyse şefkatle konuştu.
-Adım Anya...
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 576

Baskı Yılı: 2015


Dili: Türkçe
Yayınevi: Everest Yayınları

 

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

Tarihi roman yazmanın formülü
Hayati Roman 07-04-2015

Ahmet Altan çok satacak tarihi roman yazmanın formülünü bulduğu için, yakaladığı bu damardan devam ediyor. Kılıç Yarası Gibi, İsyan Günlerinde Aşk serisine şimdi de Ölmek Kolaydır Sevmekten ekleniyor.
.

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Puanlamalar

%66,7
%20
%13,3
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

28.01.2016

gayet güzel

ilk sayfalarını okuduğum zaman kitabı bırakma hissi bastırmıştı ama sonra kendimi zorladım ve biraz kitapta ilerledim o zaman aslında kitabın gayet güzel olduğunu anladım.  almak isteyenlere tavsiyem ilk baş çok sıkıcı gelebilir ama biraz ilerlediğiniz de çok beğeneceğiniz bir kitap halini alıyor.

12.06.2015

Ahmet Altan İyi ki Var

Çok severek okudum. Bir çırpıda okurdum, ama özellikle hemen vedalaşmamak için kendimi tuttum. Karakterleri de anlatımını da bana hissettirdiklerini de çok sevdim. Beğendiğim metinlerin altını çizdim ve hatta referans göstererek Facebook sayfamda paylaştım. Bize öğretilmeyen birçok eski kelimenin kullanılmış olması da ayrı bir güzellik bence. Bu sayede öğreniyoruz. Ah, bu konuda ne kadar eksiğiz... Ahmet Altan siyaseti boşverip bol bol roman yazsa ne mutlu olurum...

13.05.2015

Ağdalı olma hastalığı

Çok ilginç bir dönem, çok ilginç bir onu ama... Yirmi yaşındaki bir romancı gibi inanılmaz ağdalı bir dil. Komik bir süsleme çabası. Halbuki hiç gerek yok bunlara. Ahmet Altan´ın ilk dönem romanları daha serinkanlı ve usta işi. Yaş aldıkça acemi romancılar gibi yazıyor.

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız