3,5/5 - 7 Kişi Yorum Yap
13,59 TL
20,0 TL %32
- Teslimat Seçenekleri -
Hızlı Teslimat : 23 Eylül
Standart Teslimat : 24 - 30 Eylül
Standart Teslimat’ta 100 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması

Olma sanatını öğrenmedeki en önemli adım, yüksek bilinç kapasitemizi ve zihin söz konusu olduğunda eleştirel ve sorgulayıcı düşünme yetimizi güçlendirmektir. Bu esasen zekâ, eğitim veya yaş meselesi değil, karakter meselesidir; özellikle de insanın önceden başardığı, her nevi puttan ve akıldışı otoriteden şahsen bağımsız kalması meselesidir. Büyük çaplı bu bağımsızlık nasıl kazanılacak? Burada bir tek şunu söyleyebiliriz: İnsan bir kez itaatkâr olmamanın (burada kastım içsel itaatsizlik, yoksa illa düpedüz küstah ve dogmatik bir itaatsizlik değil) hayati öneminin bilincine varınca, itaatin küçük işaretlerine karşı çok duyarlı hale gelir, itaati haklı çıkaran ussallaştırmayı sorgular, cesaret gösterir ve hayati önemiyle birlikte sorunu bir kez kavradığında, sorunlara kendi başına birçok çözüm bulabileceğini keşfeder.


(Tanıtım Bülteninden)

 

Puanlamalar

%14,3
%57,1
%14,3
%14,3
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

04.07.2017

Olmamış

Bu kitap Erich Fromm'un Sahip Olmak ya da Olmak kitabından sonra okuduğum ikinci kitabı oldu.Aslında kitaba Erich Frommun kitabı demek pek doğru olmayabilir zira ön sözünde de belirtildiği üzere kitap Erich Fromm Sahip Olmak ya da Olmak kitabına almadığı yazıların editör tarafından toplanmasıyla oluşturulmuş.Ama bence pek de olmamış.Kitabın tamamen ticari bir amaçla basıldığı oldukça aşikar bence.Bir bütünlük oluşturulamamış ne yazık ki.O nedenle de anlatılan konular hem yüzeysel hem de havada kalmış.Kısaca anlamsız ve gereksiz olmuş.Sahip Olmak ya da Olmak kitabını okuduysanız ya da okumayı düşünüyorsanız bu kitabı okumanıza hiç gerek yok.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.