51,1 TL
Standart Teslimat : 19 Ağustos - 22 Ağustos
150 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Olgunlaşmamış Ebeveynlerin Yetişkin Çocukları Kitap Açıklaması

 

Ebeveynleriniz zor muydu? Olgunlaşmamış veya duygusal olarak erişilebilir durumda değiller miydi?


Eğer duygusal olarak olgun ve erişilebilir olmayan ya da bencil bir ebeveynle büyüdüyseniz; öfke, yalnızlık, ihanet ya da terk edilme gibi duyguları çok uzun süredir hissediyor olabilirsiniz. Çocukluğunuzu duygusal ihtiyaçlarınızın karşılanmadığı, hislerinizin yok sayıldığı ve ebeveynlerinizin davranışlarını telafi etmek için yetişkin düzeyinde sorumluluk almanız gerektiği bir süreç olarak hatırlayabilirsiniz.


Bu yaralar iyileşebilir ve hayatınızda ileriye doğru gidebilirsiniz.


Büyük bir atılım içeren bu kitapta Dr. Lindsay Gibson, duygusal olarak olgunlaşmamış ya da erişilebilir olmayan ebeveynlerin yıkıcı doğalarını açığa çıkarmaktadır. Bu tür ebeveynlerin ihmal edilme hissini nasıl yarattıklarını göreceksiniz ve çocukluğunuzun neden olduğu karışıklık ve acıdan kurtulmanın yollarını keşfedeceksiniz.


Duygusal olarak olgunlaşamamış ebeveynlerin etkilerinden kendinizi kurtarabilir, gerçek doğanızı yeniden kazanabilir, onlara nasıl davranacağınızı kontrol edebilir ve hayal kırıklığından sakınabilirsiniz. Daha iyi bir yaşam inşa etme yolunda olumlu  ilişkiler kurabilmeniz için bu kitap güçlü bir rehber olacaktır.


 


“Olgunlaşmamış Ebeveynlerin Yetişkin Çocukları, deneyimli bir terapistin bilgeliği, kalbi; psikolojik araştırmalar ve teoriler üzerine yıllarca çalışan bir bilim insanının zihniyetiyle yazılan bir eser. Bu kitapta Lindsay C. Gibson’ın hem akıcı hem de okuyuca hitap eden bir eser yaratmak için etkileyici bilgi birikimini, danışanlarının gerçek hayat tecrübeleriyle mükemmel bir şekilde harmanladığını görüyoruz. Bu kitap suçlamayla ilgili değil; aksine kişinin kendini derinlemesine anlaması ve iyileşmeyi öğrenmesiyle ilgilidir.”


-Esther Lerman Freeman, Oregon Sağlık ve Bilim Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Klinik Doçent Doktor-


 


(Tanıtım Bülteninden)


 


 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

21.05.2021

Muhteşem

Herkesin ama herkesin mutlaka okuması gerektiğini düşündüğüm, altını çize çize okuyup çocukluğumu anladığım bir kitap oldu. İyiki okumuşum

03.04.2021

Kesinlikle okunmalı!

Ebeveyn ve ebeveyn adaylarının okuması gereken kitaplardan biri.

30.01.2021

tavsiye ederim

Güzel bir kitap.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.