3,5/5 - 21 Kişi Yorum Yap, Kazan!
23,8 TL
35,0 TL %32
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 10 - 12 Aralık
Standart Teslimat’ta 60 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması

Ebeveynleriniz zor muydu? Olgunlaşmamış veya duygusal olarak erişilebilir durumda değiller miydi?


Eğer duygusal olarak olgun ve erişilebilir olmayan ya da bencil bir ebeveynle büyüdüyseniz; öfke, yalnızlık, ihanet ya da terk edilme gibi duyguları çok uzun süredir hissediyor olabilirsiniz. Çocukluğunuzu duygusal ihtiyaçlarınızın karşılanmadığı, hislerinizin yok sayıldığı ve ebeveynlerinizin davranışlarını telafi etmek için yetişkin düzeyinde sorumluluk almanız gerektiği bir süreç olarak hatırlayabilirsiniz.


Bu yaralar iyileşebilir ve hayatınızda ileriye doğru gidebilirsiniz.


Büyük bir atılım içeren bu kitapta Dr. Lindsay Gibson, duygusal olarak olgunlaşmamış ya da erişilebilir olmayan ebeveynlerin yıkıcı doğalarını açığa çıkarmaktadır. Bu tür ebeveynlerin ihmal edilme hissini nasıl yarattıklarını göreceksiniz ve çocukluğunuzun neden olduğu karışıklık ve acıdan kurtulmanın yollarını keşfedeceksiniz.


Duygusal olarak olgunlaşamamış ebeveynlerin etkilerinden kendinizi kurtarabilir, gerçek doğanızı yeniden kazanabilir, onlara nasıl davranacağınızı kontrol edebilir ve hayal kırıklığından sakınabilirsiniz. Daha iyi bir yaşam inşa etme yolunda olumlu  ilişkiler kurabilmeniz için bu kitap güçlü bir rehber olacaktır.


 


“Olgunlaşmamış Ebeveynlerin Yetişkin Çocukları, deneyimli bir terapistin bilgeliği, kalbi; psikolojik araştırmalar ve teoriler üzerine yıllarca çalışan bir bilim insanının zihniyetiyle yazılan bir eser. Bu kitapta Lindsay C. Gibson’ın hem akıcı hem de okuyuca hitap eden bir eser yaratmak için etkileyici bilgi birikimini, danışanlarının gerçek hayat tecrübeleriyle mükemmel bir şekilde harmanladığını görüyoruz. Bu kitap suçlamayla ilgili değil; aksine kişinin kendini derinlemesine anlaması ve iyileşmeyi öğrenmesiyle ilgilidir.”


-Esther Lerman Freeman, Oregon Sağlık ve Bilim Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Klinik Doçent Doktor-


 


(Tanıtım Bülteninden)


 


 

 

Puanlamalar

%57,1
%19
%9,5
%0
%14,3
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

18.05.2019

İlkay DEMİR

Başta ebeveynlerim olmak üzere hayatımdaki insanları anlayabilmem ve onları koşulsuz kabullenmem kendimde ise  bir çok  farkındalıklarımın oluştuğu ilişkilerimi daha sağlıklı gözden geçirmemi sağlayan  muhteşem bir kitap yazara sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum

20.03.2019

Mükemmel bir kitap

Aile sorunlarımı bir türlü çözemiyordum. Hatta psikologlar bile. Oysa bu kitap bana çok yardımcı oldu.

06.02.2019

*

kendi çocuğum için okuyarak kendi yaralarımı sardığım bir kitap oldu. çok başarılı.

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız