52,95 TL
Standart Teslimat : 22 Ağustos - 25 Ağustos
150 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Nostromo Kitap Açıklaması

 


Conrad, Nostromo'da gelişmekte olan bir Güney Amerika ülkesinde sancılı bir dönemi anlatıyor. Costaguana, Avrupalıların yerleştirdiği diktatör Ribiera'nın yönetiminde istikrar sağlamıştır; ancak devrim kapıdadır. Batı eyaletinin bağımsızlığı ve San Tomé madenindeki gümüşlerin akıbeti İtalyan denizci Nostromo'ya emanet edilir. Peki Nostromo herkesin sandığı kadar sağlam birisi midir, yoksa sahip olduğu ilkeler yozlaşmış siyasi ve ekonomik sistemin altında mı kalacaktır? Conrad'ın "muazzam bir tuval" adını verdiği hayalî bir ülkeyi hepsi birbirinden ilginç uluslararası karakterlerle doldurduğu bu hikâye, üzerinden bir asır geçmesine rağmen hâlâ tanıdık olan bir Güney Amerika tarihçesi.

"Başka herhangi bir roman yerine Nostromo'yu yazmış olmayı isterdim."
-F. Scott Fitzgerald-
(Tanıtım Bülteninden)



Sayfa Sayısı: 547

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: İletişim Yayıncılık

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

1001 Kitap'tan 1'i

Bakış açılarının değişkenliği açısından deneysel nitelikteki Nostromo, bir Güney Amerika bölgesinin, yağmacı diktatörlüklerin istikrarsızlıklarından modern bir demokrasi ve gelişen kapitalizm dönemine geçişi sırasındaki çalkantılı tarihini anlatır. Hayali Sulaco devleti, Costaguana’dan ayrılmak için savaşır ve görünüşte bağımsız bir devlet haline gelir. .

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Sabit Fikir

Denizden karaya, insan ruhunun derinliklerine doğru...
Oylum Yılmaz

Joseph Conrad, İngiliz dilinin en sevilen İngiliz olmayan yazarlarından. Denizin yazarı, modernizmin öncüsü... Karanlığın Yüreği, Nostromo, Lord Jim gibi Türkçeye çevrilmiş yapıtlarından tanıyoruz onu. Gerçeği, insan ruhunun derinliklerinde yatanları, bilincin yaşamı ve dünyayı algılayış biçimini sorgulayan, ele alan, ince ince işleyen bu büyük yazarın Türkçeye ilk kez çevrilen çalışması “Talih” de adı üstünde yaşamlarımız üzerinde etkin bir güç olan talihi, rastlantıyı irdeleyen bir roman. Talih dediğimiz şeyin şaibeli varlığını, insanın şaibesiz varlığıyla örtüştüren şeyin ruhdaki izdüşümlerini takip eden, yaşam boyu önümüzde açılan kapıların kaynağını sorgulayan bir roman...


.

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

09.05.2013

abartılı.

Bence kitap yer yer seyrek de olsa derin bir hayat tahlilini içeriyor fakat romanın geneli çok dağınık. Yazar geniş bir toplumsal panorama yaratmaya çalışmış fakat birey psikolojisini yeteri kadar yansıtamamış. Bir gümüş madenin ülke politikası ve insanların çıkarları etrafında gelişen olaylar zinciri pek bir yere bağlanamıyor.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.