4,5/5 - 11 Kişi Yorum Yap
35,26 TL
55,0 TL %36
- Teslimat Seçenekleri -
Hızlı Teslimat : 27 Ekim
Standart Teslimat : 27 - 02 Kasım
Standart Teslimat’ta 100 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması


Japon şiirinde kiraz çiçeklerine dair yüzlerce, binlerce şiir söylenmişti… Eskiler çiçeklerin açmasını sabırsızlıkla bekler… dalından düşüp giden çiçeklere hüzünlenirdi… defalarca, tekrar tekrar aynı şeyleri dillendiren sayısız şiir yazılmıştı… Sachiko küçük bir kızken, bu şiirler ona çok sıradan gelir, pek duygulanmadan okuyup geçerdi. Yıllar geçip yaşı ilerledikçe eski zamanlarda yaşamış bu insanların sadece hoş ve zarif bir söz söyleme kaygısında olmadığını fark etmişti. Kirazların çiçek açmasını nasıl özlemle beklediklerini… sonra en görkemli zamanlarında dökülüp giden çiçeklerin yarattığı hüznü… Sachiko da ruhunun derinliklerinde hissetmeye başlamıştı.

Nazlı Kar bir döneme, farklı bir coğrafyaya, Japon algısına, kültürüne bir yolculuk gibi... Dört kız kardeşin odağında gelişen bir "kadın romanı". Yazar, satırlarında gelenek ve modernlik, Doğu ve Batı kavramlarını sorgularken okuyucusunu da kendisine katılmaya davet ediyor. Kitap adını, Japon şiirindeki bir söz sanatından alıyor. Kiraz çiçeklerinin baharda dallarından dökülmesini kar zannetmek… Kitabın kurgusu da bu imgeye uygun bir biçimde mevsimlerin döngüsünü aktarıyor, zamanın geçişine duyulan hüznü bize ulaştırıyor.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 840

Baskı Yılı: 2015


Dili: Türkçe
Yayınevi: Can Yayınları

 

Puanlamalar

%72,7
%27,3
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

06.04.2018

Aile Kavramı

Sayfa sayısının fazla olması okuyucuyu belki düşündürebilir ama sorun değil tereyağ gibi akıp giden eriyen bir eser. Son derece başarılı ve tek kelimelik bir hata yok bu eserde. Aile, akrabalar, komşular, ziyaretler, sohbetler, özlemler, beklentiler gibi pek çok konu işlenmiş. Atılacak adımlar, hatta tasarılar, uygulamalar, realiteler ve sonuçları değişik açılardan bakılarak son derece geniş olarak işlenmiş. Bir toplumun yükselişi böyle olmalı sağlam, emin, güvenilir. Kütüphanede bulunması gereken çok çok kıymetli bir anlatı.

21.08.2017

Sürükleyici

2.Dünya savaşı yıllarında Japon kültürünü 4 kız kardeş üzerinden anlatan muazzam bir eser. Kesinlikle okuyucuyu sıkmayan akıcı bir dil ile yazılmış. Okumanızı tavsiye ederim.

25.02.2017

klasik

okuduğum en iyi romanlardan birisi. tüketim toplumuna karışmadan önceki klasik-muhafazakar bir japon ailesinin -evli bir abla ile evlilik çağındaki iki kardeşinin- çevresinde olup bitenler anlatılmış. bu roman aynı zamanda büyük sinemacı ozu'nun tarzının şekillenmesinde de başat rol oynamış. bitirince asla unutamayacağınız, içinize işleyecek bir roman.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.