4,5/5 - 11 Kişi Yorum Yap
37,8 TL
63,0 TL %40
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 22 Haziran - 25 Haziran
Standart Teslimat’ta 50 TL üzeri kargo bedava!

Nazlı Kar Kitap Açıklaması


Japon şiirinde kiraz çiçeklerine dair yüzlerce, binlerce şiir söylenmişti… Eskiler çiçeklerin açmasını sabırsızlıkla bekler… dalından düşüp giden çiçeklere hüzünlenirdi… defalarca, tekrar tekrar aynı şeyleri dillendiren sayısız şiir yazılmıştı… Sachiko küçük bir kızken, bu şiirler ona çok sıradan gelir, pek duygulanmadan okuyup geçerdi. Yıllar geçip yaşı ilerledikçe eski zamanlarda yaşamış bu insanların sadece hoş ve zarif bir söz söyleme kaygısında olmadığını fark etmişti. Kirazların çiçek açmasını nasıl özlemle beklediklerini… sonra en görkemli zamanlarında dökülüp giden çiçeklerin yarattığı hüznü… Sachiko da ruhunun derinliklerinde hissetmeye başlamıştı.

Nazlı Kar bir döneme, farklı bir coğrafyaya, Japon algısına, kültürüne bir yolculuk gibi... Dört kız kardeşin odağında gelişen bir "kadın romanı". Yazar, satırlarında gelenek ve modernlik, Doğu ve Batı kavramlarını sorgularken okuyucusunu da kendisine katılmaya davet ediyor. Kitap adını, Japon şiirindeki bir söz sanatından alıyor. Kiraz çiçeklerinin baharda dallarından dökülmesini kar zannetmek… Kitabın kurgusu da bu imgeye uygun bir biçimde mevsimlerin döngüsünü aktarıyor, zamanın geçişine duyulan hüznü bize ulaştırıyor.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 840

Baskı Yılı: 2015


Dili: Türkçe
Yayınevi: Can Yayınları

 

Puanlamalar
%72,7
%27,3
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

08.04.2021

Nazlı Kar

Güzel bir kitap. Uzun olmasına rağmen akıcı.Beğenerek okudum. Tam bir kadın romanı. Örf ve adetler açısından  ülkemizden farklı olmadıklarını gördüm. Betimlemeler çok iyi. Bir konu benim için eksik kalmış kitapta. Dönem ikinci dünya savaşı yılları . Bu döneme biraz daha değinebilirmiş yazar.

21.12.2020

Nazlı Kar

Uzun ve ayrıntılı betimlemelerine rağmen merak uyandıran ve kendini okutan bir kitap.

06.04.2018

Aile Kavramı

Sayfa sayısının fazla olması okuyucuyu belki düşündürebilir ama sorun değil tereyağ gibi akıp giden eriyen bir eser. Son derece başarılı ve tek kelimelik bir hata yok bu eserde. Aile, akrabalar, komşular, ziyaretler, sohbetler, özlemler, beklentiler gibi pek çok konu işlenmiş. Atılacak adımlar, hatta tasarılar, uygulamalar, realiteler ve sonuçları değişik açılardan bakılarak son derece geniş olarak işlenmiş. Bir toplumun yükselişi böyle olmalı sağlam, emin, güvenilir. Kütüphanede bulunması gereken çok çok kıymetli bir anlatı.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.