33,0 TL
Standart Teslimat : 19 Ağustos - 22 Ağustos
150 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Narziss Ve Goldmund Kitap Açıklaması

 

Hermann Hesse’nin 1930 yılında yazdığı NARZISS VE GOLDMUND Ortaçağ’da yaşayan iki zıt karakterin sıradışı dostluğu ekseninde yaşam, ölüm, sanat, us, aşk, tutku ve cinselliğin izini sürüyor.

Bir yanda bilge Narziss, öte yanda sanatçı Goldmund; ikisi de “kendini gerçekleştirme” yolunda mükemmele ulaşmaya çabalasa da mükemmele ancak karşıt yönlerden yaklaşmayı başarabiliyorlar.

Hesse’ye göre; karşıtlıklar, kopuşu değil birbirini bütünleme yetisini pusula edindiğinde evrensel insan fikrine yaklaşılabilir.

Bu kitapta, çocukluktan beri içimde taşıdığım Almanya’yı ve Almanlık ruhunu bir kez olsun dile getirmek ve onlara duyduğum sevgiyi itiraf etmek istedim – bugün, “Alman” olan her şeyden nefret ediyorum çünkü.

Hermann Hesse, 1933

 

Yüzyılımızın yol gösterici karakterlerinden biri.

Ralph Freedman

 

Kitaplarını büyük bir şaşkınlıkla ve daima merakla okudum. Bu Hermann Hesse sadece Amerikalılara ait bir romantik düşünce değil, aksine kesinlikle akıllı, doğrulanabilir, büyük bir yazardır.

Peter Handke

 

Onunla kendimi evimde hissediyorum. Militarizme, milliyetçiliğe ve bütün insanca olmaktan uzak, canice hezeyanlara karşı duruşu ve kendi yolunu seçme fikri; benim de çok erken yaşlarda gözdem oldu.

Udo Lindenberg

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

24.11.2020

Müthiş bir kitap!

Yıllar önce okuduğumda çok etkilenmiştim, üzerinden tam on beş sene geçti hala en sevdiğim kitaplar arasında.

13.03.2020

ETKİLEYİCİ

Birbirinin zıttı iki arkadaşın Narziss ve Goldmund'un hikayesi. Bir manastırda başlayan dostlukları, Goldmund'ın vazgeçip gezgin olması, başından geçen olaylar, hayatına giren kadınları, karakterinin değişimi, aşkları, hiç görmediği annesi, heykel yapmak için verdiği fedakarlığı. Akıl ve duygular. Filozoflar ve sanatçılar. Gezgin ruhunun evcil olmasına direnen Goldmund ın merkezinde anlatılıyor yaşam ve ölüm. "Tezat"ın müthiş yorumu, etkileyici anlatımı. Çeviri de, kitabın duygusallığını o kadar güzel veriyor ki. Kesinlikle okunmalı.

09.08.2017

Kesinlikle okunması gereken bir kitap

Yaşamda unuttuğumuz ve farkında olduğunu sanıpta aslında olmadığımız önemli ayrıntılar üzerine düşündürüyor !

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.