4/5 - 15 Kişi Yorum Yap
81,25 TL
125,0 TL %35
Standart Teslimat : 25 Ekim - 29 Ekim
Bu üründe kargo bedava!

Müzik Atlası Kitap Açıklaması


İçinde müziğe dair her şeyi barındıran Müzik Atlası, müziğin kuramsal temellerine dair ayrıntılı bir bakış sunmaktadır. Öte yandan müzik tarihini, tarihöncesi çağların kadim anıtsal eserlerinden günümüzün elektronik ve eğlence müziğine varana dek ayrıntılı ve özlü bilgilerle gözler önüne serer.

Nota örnekleriyle, haritalarla, kronolojik cetveller ve müziğe dair başka birçok önemli bilgiyle dolup taşmaktadır. Metin sayfalarını destekleyen 250'den fazla renkli sayfa müzikal yapıları daha belirgin ve anlaşılır kılarken öğrenmeyi de daha zevkli hale getirir.

Almanya'nın en bilinen müzik kaynaklarından olan Müzik Atlası, Japonya'dan İspanya'ya, Danimarka'dan Tayvan'a dünyanın yirmiye yakın ülkesinde her yaştan müzikseverin ve müzisyenin başucu kitabıdır.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 555

Baskı Yılı: 2015


Dili: Türkçe
Yayınevi: Alfa Yayıncılık

 

Puanlamalar
%60
%20
%6,7
%13,3
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

01.10.2015

Cevirmenin başarısı

Müzik Atlası müziğe dair herşeyi anlatıyor. Ama son derece titizlikle büyük emek isteyen bu atlası nakış işler gibi çevirerek dilimize kazandıran genç arkadaşımız Semih Uçar´ı da kutlamak gerek. Bu yaşta hem kendi diline hem de Almancaya bu denli hakim olup kullanması çok profesyonel ve sabırlı olduğunu gösteriyor. Kutluyoruz.

26.06.2015

Çok düşünmeye gerek yok!

Türkiye´de, bu kadar ayrıntılı ve ciddi başka bir müzik kaynağı var mı, bilmiyorum... Müzikle ilgilenen herkesin kütüphanesinde mutlaka bulunması gereken bir kaynak. Hele de eldeki diğer Türkçe müzik kaynaklarını düşününce, olmazsa olmaz bir kitap!

22.06.2015

Müzik Atlası Demesek...

Birileri 555 sayfada ÿ"müziğe dair her şeyin anlatıldığınıÿ" iddia eden bir çalışmayla ortaya çıkınca ister istemez beklenti de büyük oluyor. Oysa kitap, Avrupa sanat müziğinin doğuşunu ve gelişimini inceleyen, biraz da eski çağ uygarlıklarının müziğine falan değinen bir çalışmadan fazlası değil. Türkiye´de bu konular üzerine kalem oynatan zümrenin genel algısını yansıtan, müziği yalnızca Avrupa sanat müziğinden ibaret sanan bir yaklaşımın ürünü. Dolayısıyla adının Batı müziği tarihi vb. bir şey olması daha uygun olurdu.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.