42,0 TL
Standart Teslimat : 08 Ekim - 11 Ekim
200 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Mutluluğu Kaybettiğin Yerde Arama Kitap Açıklaması

 

İçinizde hissettiğiniz eksikliğin nedenini öğrenmek ve acılarınızı şefkatle sarmak ister misiniz? Ya da sadece bir insan olduğunuzu kabul etmek, hayatı gerektiğinde akışa bırakabilmek, bazen savaşmak yerine yaşamda yenilgiye de yer vermek? Beyhan Budak'ın Mutluluğu Kaybettiğin Yerde Arama isimli eseri, hayata ve kendinize farklı bakış açılarıyla bakmanızı sağlayarak mutluluğu bulmanız için size bambaşka yollar gösterecek. Her şeyi kontrol edemeyeceğinizi ve zaten buna hiç de gerek olmadığını fark ettirecek. Yerinizden kalkmadan kendi iç aleminize bir yolculuk yapmaya ve daha iyi hissetmek için büyük bir adım atmaya hazır mısınız? Öyleyse gelin, eserin içeriğinden kısaca bahsedelim.

 

"Mutluluğu Kaybettiğin Yerde Arama" adlı kitabı neden okumalısınız?

Klinik psikolog ve yazar Beyhan Budak'ın okuyucuya yakın bir dostuyla sohbet ediyormuş gibi hissettiren kitabı, yazarın uzun yıllar boyunca danışanlarından elde ettiği tecrübeleriyle psikolojik gerçekleri harmanlayarak yalın bir dille ortaya koyuyor. Eser okuyucularına daha esnek olabilmeye, değiştirilemeyecek şeyleri kabul ederek güçlenmeye ve acı verici olaylara değil hayat yolculuğuna odaklanmaya dair uygulanabilir tavsiyeler veriyor. 240 sayfadan oluşan eserde yazar; aynı şeyleri yaparak farklı sonuçlar alınamayacağını, yeterince uğraştıktan sonra vazgeçmenin güçsüzlük olmadığını okuyucuya metaforlarla gösteriyor. Daha iyi ve mutlu hissetme noktasında büyük rol oynayan öz şefkat kavramını inşa etmek adına Budak; insanın her zaman çok mantıklı olamayacağını, her olayı kontrol etmek zorunda olmadığını, dünyanın insanın isteklerinden ve gücünden çok daha fazlasını içerdiğini sevecen ve sıcak bir tavırla açıklıyor. Her sayfasında kendinizden parçalar bulacağınız, farkındalığınızı artırmaya ve kendinizin en iyi versiyonuna ulaşmaya yardım edecek bu kişisel gelişim kitabı; kitaplığınızın başköşesinde yer edinecek. Siz de muhtemelen birçok okur gibi "İyi ki bu kitabı okumuşum." diyeceksiniz.

 

Bunları biliyor muydunuz?

Mutluluğu Kaybettiğin Yerde Arama adlı eserin ilk baskısında 100.000 adet basıldığını biliyor muydunuz? 2021 yılında yayımlanan kişisel gelişim kitabı, yazarın psikoloji alanında yayımlanan üçüncü eseri. Okuyucular tarafından oldukça beğenilen ve ilgi gören eserin teknoloji sevenlere özel e-kitap versiyonu da var. Ayrıca yazarın psikolojiye dair içerikler ürettiği, iki milyondan fazla takipçisi ve 500'den fazla videosu olan kendi adında bir Youtube kanalı da mevcut.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Yazarın, Mutluluğu Kaybettiğin Yerde Arama adlı eseri dışında yayımlanan iki adet kitabı daha bulunuyor. Bu kitabı okuduktan sonra dilerseniz yazarın kişisel gelişim türünde kaleme aldığı Senin Suçun Değil ve Kendine İyi Davran Güzel İnsan adlı kitaplarına da göz atabilirsiniz.

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

12.02.2022

Muhteşem

Harika bir kitap. Adını koyamadığın mutsuzlukların, sizi hep aynı sonuca vardıran hataları görmeye başlayacagınız ve kaynağını bukacagınız bir kitap. Okuyun mutlaka.

13.01.2022

Okumalısın..

Psikolog/psikiyatrist değilsen ve mesleki gelişim için psikoloji kitaplarına bakmıyorsan, hoşgeldin burası tam senlik.

İçinizde boşluk hissi mi var?
Tanımyalayamadığınız kronik bir mutsuzluğunuz?
Sosyal ilişkilerinizde kendinizde hoşunuza gitmeyen yönleriniz mi var?
Kısaca hayatınızda bir sorun mu var? Alın okuyun, çözün.

Yaklaşık olarak 1,5 yıldır fark ettiğim sorunuma bir türlü son noktayı koyamıyordum. Farkındayım sorun orada, içimde, benimle, onun orda olması ya da olmaması değildi mesele, beni etkilenmesmesi lazımdı farkındaydım ama etkiliyordu.

Sonra bir arkadaşım bu kitabı hediye etti.
Ve bilin bakalım ne oldu,
Ben o sorunu çözdüm bu kitap sayesinde.
Artık kuş gibi hafifim :)

O yüzden tavsiye ediyorum, okuyun :)

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.