28,8 TL
Standart Teslimat : 19 Ağustos - 22 Ağustos
150 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Hayır Diyebilme Sanatı Kitap Açıklaması

 

Hiç istemediğiniz bir davete sırf geri çeviremediğiniz için gönülsüz de olsa gittiniz mi? Kendinize ayırmayı düşündüğünüz vakti hep diğer insanların işlerini yetiştirebilmek için mi harcıyorsunuz? Hayır dediğinizde suçluluk mu duyuyorsunuz? Bu sorulara cevabınız "Evet." ise elinizi çabuk tutup kendi sınırlarınızı belirlemeniz gerekiyor. Eğer sınırlarınızı net bir şekilde belirler ve çevrenizdeki insanlara da bunu belli ederseniz çok daha huzurlu bir hayat yaşayabilirsiniz. Kendi çizdiğiniz sınırlar içinde özgürce yaşamak, bakış açınızı değiştirmek ve gerektiğinde hayır diyebilmek istiyorsanız Hayır Diyebilme Sanatı kitabı tam size göre! Öyleyse gelin, bu faydalı eserin içeriğinden kısaca bahsedelim.

 

"Hayır Diyebilme Sanatı" adlı kitabı neden okumalısınız?

Özgür olmanın hayatınızdaki anlamını hiç düşündünüz mü? Sınırlarınızın olmaması, özgür olduğunuz anlamına mı geliyor? Asıl özgürlük net sınırlar içinde yaşamak, önceliklerinizin farkında olduğunuz bir hayat sürmek olabilir mi? İstemediğiniz hâlde yapmayı kabul ettiğiniz işler, katıldığınız davetler, sürdürdüğünüz konuşmalar; sınırlarınızın kaybolmasına yol açtığı gibi tüm zamanınızı alabilir. Oysa net bir şekilde belirlediğiniz sınırları korumak sizin elinizde. Bunun içinse tek bir kelimeye ihtiyacınız var: Hayır. Yedek cevapların arkasına saklanmadan, suçluluk duymadan, kötü hissetmeden hayır diyebilmek mümkün. Peki, neden kolaylıkla hayır diyemiyorsunuz? Alışkın olmayabilirsiniz veya karşınızdaki insanı kırmak istemeyebilirsiniz elbette, ama sebep bunlarla sınırlı olmayabilir. Onay beklentisi, vicdanlı olma, kabul görme ihtiyacı gibi çeşitli etmenler; sınırlarınızı korumanıza izin vermeyen olası nedenler arasında yer alıyor. Tüm enerjinizi başka insanları memnun etmek için harcadığınızda kendi önceliklerinizin ne olduğunu düşünme fırsatı dahi bulamayabilirsiniz. Ayrıca bu durum, hayatı oldukça yorucu ve zahmetli bir hâle getiriyor. Sürekli alttan almaktan yorulduysanız ve özgürce hayır demek istiyorsanız Müthiş Psikoloji ekibi tarafından hazırlanan ve 176 sayfadan oluşan eser, rehber niteliği taşıyor. "Sınırların kadar özgürsün." alt başlığıyla yayımlanan Hayır Diyebilme Sanatı'nı beğeneceğinizden eminiz!

 

Bunları biliyor muydunuz?

Müthiş Psikoloji ekibinin dört genç psikologdan oluştuğunu biliyor muydunuz? Hayır diyememenin nedenlerine psikolojik bir açıdan yaklaşan ve hayır diyebilmenin önemini vurgulayan Hayır Diyebilme Sanatı, kolektif bir çalışmanın eseri olarak 2019 senesinde Destek Yayınları tarafından okurla buluşturulur.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Sınırlarınızı belirlemenize ve korumanıza yardımcı olacak Hayır Diyebilme Sanatı adlı eseri okuduktan sonra kişisel gelişim yolculuğuna devam etmek isterseniz Müthiş Psikoloji ekibinin Seni Yoran Her Şeyi Bırak-Duygusal Manipülasyondan Kurtulma ve Korunma Metotları veya Sevme Kusurları adlı eserlerini de inceleyebilirsiniz.

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

26.12.2021

Malesef boş bir kitap

Kitabı büyük bir ilgiyle aldım ancak içeriği bomboş bir kitap

03.10.2021

hayırr

hayır demekte zorlanan biriyseniz kesinlikle okumalısınız

31.07.2021

Müthiş

Çok beğendim çok güzel bir kitap

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.