64,0 TL
Standart Teslimat : 01 Şubat - 04 Şubat
250 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!
;

Mükemmellik Ayrıntılarda Gizlidir Kitap Açıklaması

 

Hemen hemen her insanın içgüdüsel dünyasında bir gün mutlaka mükemmelliğe ulaşma arzusu yatar. Ancak bu arzu, genellikle tabiatın güzelliklerinden bağımsız şekillenir. İşte o zaman gerçek olmayan şeylerin, yani görüntünün önemi artar.
 
Sadece mükemmel olmaya çalışmak yetmez. Bu istek, ilgi muhtaçlığını da doğurur. Başkaları için iyi veya güzel görünmek, takdir edilmeyi ve onaylanmayı beklemek, insanı daha haysiyetli yapmaz. Aksine edilgen kılar. Kusursuzmuş gibi davranmak, sevilme beklentisini de beraberinde getirir. Oysa tüm bunlar, şekil ve görüntüden ibarettir; tüketilebilir şeylerdir. Asıl önemli olan; insanın kendini var edebilmesi, varoluşsal nedenini doğru açıklayabilmesi ve özfarkındalık kimliğini kazanmış olmasıdır.
 
İnsan, çoğunlukla iyi ve başarılı olma yolculuğunda mükemmelliği yakalamaya odaklanır fakat küçük ayrıntıları önemsiz kılarak... Oysa küçük ayrıntılar, büyük sorunlar biriktirir. İnsan hayatında her şey, bu ayrıntılarda gizlidir. İşte o ayrıntılar, bu kitabın satır aralarında...
 
Sevgi Perek'in kaleme almış olduğu MÜKEMMELLİK AYRINTILARDA GİZLİDİR/ Hayatının Başrolünde Olmaya Hazır mısın? kitabı, kategorik bağlamda kişisel gelişim formatında olmakla birlikte sosyolojik ve psikolojik çözümlemelerin ışığında insan davranışlarına projeksiyon tutuyor. İnsanların iyi olma halini önceliyor; renk, şekil ve görüntü ayrımından onları uzaklaştırarak içsel dünyalarına ve mükemmellik uğruna gidilen yollardaki iniş çıkışlarına odaklanıyor.
 
Bu kitap, Amerika'da yüksek prestijli bir bankada çalışan biri Türk, diğeri Fransız asıllı iki beyaz yaka kadının hayat hikayelerine tanıklık ediyor.
Birbirine tamamen zıt bu iki karakterin hayat tarzları ve seçmiş oldukları roller, aynı zamanda çelişkilerin ve içgüdüsel çatışmaların da fitilini ateşliyor. Kendini baskın bir karaktermiş gibi göstermeye çalışan Yasemin, çoğunlukla istek ve arzularına yenik düşüyor. Chantalle ise mükemmelliğin vücut bulmuş hâli.
 
Gerçek hayat hikayelerinden süzülerek gelen ve edebiyat yordamıyla harmanlanan bu kitap, aslında mükemmelliğin ayrıntılarındaki giz perdesini kaldırıyor, mutluluğun ve iyi olma halinin kapılarını aralıyor.
 
 

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

 

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.