280,0 TL
Standart Teslimat : 03 Şubat - 06 Şubat
Bu üründe kargo bedava!
;

Modern Avrupa Tarihi Kitap Açıklaması

 

Rönesans’tan Bugüne Modern Avrupa Tarihi, İngilizce konuşulan ülkelerde kendi alanında bir klasik haline gelmiş; anlatım ustalığı, otoritesi ve geniş kapsamından ötürü öğrenciler ve öğretim görevlileri tarafından çok benimsenmiş bir eser. Eserin başlıca özelliği kültürel, sosyal ve siyasal tarihi çok dengeli bir şekilde aktarması. Avrupa’nın zengin çeşitliliğini yansıtırken, ortak sorunlarını maharetle sergilemesi ise bir diğer önemli özelliği. Devlet politikalarını, halk hareketlerini, ekonomik ve sosyal değişimlerin sebep ve sonuçlarını, Avrupa’nın dünyanın geri kalanıyla etkileşimlerini ele alan yazar John Merriman, Avrupa tarihinin şekillenmesinde imparatorluk temasına vurgu yaparak Osmanlı, İspanyol, İngiliz ve Rus imparatorluklarının gidişatına da yakından bakıyor.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Editör: Levent Çeviker

 

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

10.02.2021

Avrupa'nın tarihi

avrupa tarihini merak edenlerin okuması gereken bir başyapıt

04.12.2020

Tarihsel durum

Sağlam eser

06.11.2020

Avrupa'nın modern tarihi

Bu kitabı inceleme fırsatı buldum. Ayrıca Yale uni. Charles Seymour Prof. Dr. John Merriman'ın derslerini inceleme fırsatı buldum. Bay Merriman Avrupa Tarihi konusunda alanının dünyadaki en önemli temsilcilerinden biridir. Ayrıca Şükrü beye de teşekkür ediyorum ve John Merrinan ve Jay Winter'ın editörü olduğu 5 ciltlik Avrupa Ansiklopedisi eseininde çevirisini bekliyoruz.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.