35,0 TL
Standart Teslimat : 05 Aralık - 08 Aralık
200 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Moderato Cantabile Kitap Açıklaması

 

Arka Kapak Yazısı (Tanıtım Bülteninden) 

 

Modern Fransız edebiyatının en güçlü kalemlerinden Marguerite Duras’dan müzikal tarzda ritimlendirilmiş, dolup boşalan her şarap kadehinde kesintiye uğrayan kısa sahnelerin birbirine eklemlendiği, ölçülü, minimal bir metin, küçük bir başyapıt: Moderato Cantabile. Bir cinayet: Bir adam bir kafede sevgilisini öldürür. Bir karşılaşma: Burjuva bir kadın yine aynı kafede, kocasının yanında çalışan, belli ki uzun süredir peşinde olan bir adamla tanışır. Cinayetin nedeni üzerine başlayan sohbet hayata, aşka ve ölüme dair söylenmişlerle söylenmemişler, yaşanmışlarla yaşanmamışlar arasında akar. Koyulaşan diyaloglar ışığında açığa kavuşanın ya da gizemini koruyanın ne olduğunu okura bırakan Duras, son derece etkileyici üslubuyla hayatın ta kendisini anlatır. Marguerite Duras’ya yayınlandığı yıl Goncourt Ödülü’nü kazandıran, Peter Brook tarafından aynı adla sinemaya da uyarlanan yapıt, moderato cantabile ritminde, doruğa adım adım yaklaşan, taşkın bir anlatı. 

 

Editör: Işık Ergüden
 
Yayına Hazırlayan: Duygu Ergün
 
Kapak Tasarımı: Gülay Tunç
 
 
 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

18.05.2018

Ritim ve yazı

Duras'ın en etkileyici metinlerinden bana kalırsa. Moderato Cantabile ritmi metnin kurucu ilkesi... Okurken durmak istediğinizde ayrı bir çaba gerekiyor, o denli ritmik... Çevirmeni de ayrıca kutlamalı... Şimdi Diabelli'nin Sonatı dinlenmeli...

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.