Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Mitoloji 101 Kitap Açıklaması

Sizi tıpkı Odysseus gibi maceralarla dolu bir yolculuğa çıkaracak olan bu kitapta Truva Savaşı, Perseus’un Medusa’yı öldürüşü, Oedipus’un bir kehanetten kaçışı gibi en ilginç klasik mitoloji öykülerini bulacaksınız. Kendisinden bir şeyler istemek için gelen konuklarını “unutma sandalyelerine” oturtan Hades; yatağına uydurmak için yolcuların bacaklarını kesip boyunu kısaltan hancı Procrustes; bir açgözlüyü kendi etini yemeye mahkûm eden Demeter; söyledikleri şarkılarla denizcilerin aklını başından alıp gemilerin kayalıklara bindirmesine sebep olan Sirenler; sorduğu bilmecenin cevabını bulamayan yolcuları parçalayıp yiyen canavar Sfenks ise bu öykülerde karşılaşacağınız en tuhaf mitolojik karakterlerden yalnızca birkaçı olacak. Ayrıca Eski Yunan ve Roma mitolojisini anlatan belli başlı klasik çağ yazarları ve eserleri hakkında bilgi sahibi olacaksınız.

 (Tanıtım Bülteninden)

 

Puanlamalar
%38,9
%38,9
%16,7
%2,8
%2,8
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

26.11.2020

tavsiye ederim

yunan mitolojisi hakkında bilgi almak için güzel bir kitap

12.11.2020

Kitap çok güzel tavsiye ederim

Konu bütünlüğü çok güzel hazırlanmış akademik dil kullanılmadığı için yorucu da değil mitolojiyi bana sevdirdi bu kitap ve iyiki almışım

10.11.2020

Başarılı

Mitolojiye giriş için okunması zevkli kitaplardan. Sizi yormaz, tavsiye ederim.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.