4/5 - 18 Kişi Yorum Yap, Kazan!

Sayfa Sayısı : 264

Ebat : 13,5x21

İlk Baskı Yılı : 2014

Baskı Sayısı : 5. Basım

Dil : Türkçe

Sizi tıpkı Odysseus gibi maceralarla dolu bir yolculuğa çıkaracak olan bu kitapta Truva Savaşı, Perseus’un Medusa’yı öldürüşü, Oedipus’un bir kehanetten kaçışı gibi en ilginç klasik mitolo ... Tamamını gör
19,0 TL
25,0 TL %24
ya da
60 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması

Sizi tıpkı Odysseus gibi maceralarla dolu bir yolculuğa çıkaracak olan bu kitapta Truva Savaşı, Perseus’un Medusa’yı öldürüşü, Oedipus’un bir kehanetten kaçışı gibi en ilginç klasik mitoloji öykülerini bulacaksınız. Kendisinden bir şeyler istemek için gelen konuklarını “unutma sandalyelerine” oturtan Hades; yatağına uydurmak için yolcuların bacaklarını kesip boyunu kısaltan hancı Procrustes; bir açgözlüyü kendi etini yemeye mahkûm eden Demeter; söyledikleri şarkılarla denizcilerin aklını başından alıp gemilerin kayalıklara bindirmesine sebep olan Sirenler; sorduğu bilmecenin cevabını bulamayan yolcuları parçalayıp yiyen canavar Sfenks ise bu öykülerde karşılaşacağınız en tuhaf mitolojik karakterlerden yalnızca birkaçı olacak. Ayrıca Eski Yunan ve Roma mitolojisini anlatan belli başlı klasik çağ yazarları ve eserleri hakkında bilgi sahibi olacaksınız.

 (Tanıtım Bülteninden)

 

Puanlamalar

%50
%27,8
%11,1
%5,6
%5,6
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

02.04.2019

4/5

Benim gibi Yunan/Roma mitolojisi hakkında pek bilginiz yoksa kesinlikle tavsiye ettiğim bir kitap. Bir sonraki seviye için yetersiz gelebilir, yine de mitolojiye giriş adına oldukça başarılı bir kitap.