33,95 TL
Standart Teslimat : 13 Ağustos - 16 Ağustos
150 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Mısır Güvercini Kitap Açıklaması

 


Kelheim Dükü Ludwig, kalesinin bulunduğu adayı Kellheim şehriyle birleştiren tahta köprüyü gördüğünde son saati gelmişti. Tarih 15 Eylül 1231 yılını gösteriyordu.

Bu suikast her şeyiyle esrarengizliğini korurken Dük'ün korumaları kılıçlarıyla parçaladıkları failin, bir Templier (Tapınak Şövalyesi) olduğunu fark etmişlerdi. Hıristiyanlığın -aynı zamanda dini ve askeri- bu katı örgütlenmesinin bir üyesinin, Doğulu, Müslüman giysileri içinde Dük'ü hançerlemesi, açıklanması güç bir olaydı...

Ancak çok uzaklarda Alamut Kalesi'ndeki Dağın Şeyhi için durum o kadar da anlaşılmaz değildi. Onun fedaileri evrendeki belki de karşı konulması imkansız olan, hatta kimi zaman Hıristiyan Templier Şövalyeleri'ni bile alt edebilecek kişilerdi. Onlar görevlerini yerine getirirken kendilerini feda ediyor ve böylece cennete gideceklerini düşünüyorlardı. İki dinin bu iki tarikatı arasında hiç kimsenin bilmediği bir rekabet ve iletişim vardı...

Bu romanı okurken tarih içinde değişik toplum ve inançlar arasında sürükleyici bir yolculuğa çıkacaksınız. Yazarın olağanüstü hayalgücü karşısında şaşıracak ve kitapta geçen olayların size yapacağı çağrışımlarla derin düşüncelere dalacaksınız.



Sayfa Sayısı: 304

Baskı Yılı: 2010


Dili: Türkçe
Yayınevi: Kırmızı Yayınları

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

24.01.2021

Sonunda

Uzun süredir merak ettiğim bir kitap. Zevkle okuyacağıma eminim.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.