77,65 TL
Standart Teslimat : 03 Nisan - 06 Nisan
250 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Mış Gibi Yaşamlar Kitap Açıklaması

 


Ne demek 'mış gibi' yaşam?
Düşüncelerinin arkasındaki niyetin farkında olmayan, sözü, gözü, davranışı birbirine uymayan insanların yaşamı demek.
"Böyle insanlar var mı?" diye sorarsanız, çevrenize bir bakın! Aklı, düşüncesi çocuğuna yardım etmekle dolu olduğu halde asık yüzlü, kırıcı, ilgisiz anne veya babaları; öğretmen olduğunu söyleyen ama hiç kitap okumayan insanları göreceksiniz.
Üstelik mış gibi yaşam, insanların bu anlayışla oluşturduğu ya da işlettiği kurumlar yoluyla giderek tüm topluma yayılıyor: Vatandaşa yardım etek için oluşan bürokrasi, köstek olmak konusunda uzmanlaşıyor; güven duymamız için oluşturulan kurumlar güvensizliğin kaynağı haline geliyor; adaleti sağlamak için yapılan yasalar adaletsizliğin düzenini sürdürüyor.
Kimimizin körleşip far etmediği, kimimizin kanıksayıp artık yadırgamadığı mış gibi bir yaşam yaşıyoruz. Sanki kaderimiz olmuş, kuşaktan kuşağa sürüp gidiyor: Yaşıyormuş gibi görünüp de aslında yaşamamak... Ve yaşamadığının farkında bile olmamak...
Ancak, farkında olan, gözlemleyen ve irdeleyen iki kişi var! Doğan Bey ve Arif Bey sizi sohbete davet ediyorlar.Sayfa Sayısı: 352

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Remzi Kitabevi

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

19.02.2021

Mış Gibi Yaşamlar Mış Gibi Yaşamlar

ahh hocam tüm eserleriniz ayrı bir hazine

09.06.2020

süperr

On numara beş yıldız bir kitap herkesin okuması gerekiyor

01.10.2018

türkiye toplumu ve insanı üzerine önemli gözlemler

doğan bey, sosyal, toplumsal açıdan önemli gözlemlerini bu kitapta bir sohbet havasında paylaşıyor. toplumumuzdaki değişimini adım adım farklı gözlemlerle ortaya koyuyor. kitapta açıkca sonraki kitabının yani korku kültürü kitabınının da bu kitabın devamına niçin kısmını irdeleyecğei yazılmış. gözlemler çok yerinde, değerlendirmeleri okudukça insan etkileniyor. neden böyleyiz sorunu sormadan önce, ne oluyor toplumda kısmını anlamak açısından çok faydalı buldum. bana yoğun duygular yaşattı ve düşündürdü. toplumsal yapımızdaki değişimi anlamak isteyen herkese öneririm. ne olduğunu anlamadan, nasıl düzelteceğimizi bulamayız.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.