91,0 TL
Standart Teslimat : 04 Şubat - 07 Şubat
250 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!
;

Minare Gölgesi Kitap Açıklaması

 

Minare Gölgesi


"... Ağır demir sokak kapısını dışarıda hızlanıp deli deli savrulan karların üzerine gıcırtılarla kapattılar.

Kapıyı kapatır kapatmaz yakındaki caminin minaresinden birden patlayan yatsı ezanı, kalın demir kapının içinden geçti, girişteki boşlukta pul pul dökülmüş rutubetli duvarlara çarpa çarpa karanlığın ortasında çınladı.

Karanlığın ve yüksek sesle okunan ezan sesinin içinde, bir nehire giren biri gibi, kısa bir an kıpırtısız, öylece durdular.

Annesi nemli duvarda otomatik düğmesini bulup birkaç kere bastı. Işık yanmadı.
'Kafasına göre çalışıyor, şunu da birtürlü yaptıramadılar.'

Kat başlarındaki aydınlığa bakan küçük pencerelerdeki kül rengi loşluğa yağan karlar ve karanlık.

Karanlığın içinde annesinin kolunun ılıklığı...

Meryem, uzun sürmüş ağrılı bir gecede, ateşler içinde, ağrılar ve kâbuslarla uyuduktan sonra, karanlığın ortasında birden uyanıp ağrının tamamen geçtiğini anladığı gecelerden birinde duyduğu huzur ve mutluluğun aynısını duydu."Sayfa Sayısı: 367

Baskı Yılı: 2013


Dili: Türkçe
Yayınevi: İletişim Yayıncılık

 

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

16.01.2022

Fiml seyreder gibi bir okuma yaptım

Fakir bir mahallede geçen kitapta yazar okuyucuyu mahallenin içinde yaşatmayı başarmış.Olayları anlatışı, insan tasvirleri, toplumun sosyal yapısına son derece hakim olduğunu hissettiriyor.Kitabın içindeki mevsim değişimlerini dahi o kadar iyi tasvir etmiş ki okuyucuya yazı ve kışı yaşatıyor, hissettiriyor okurken.

26.04.2021

Dili geçmiş zaman, şimdiki zamanla Bir arada harika bir roman

Sonunda aradığım kitabı buldum yani edebiyatta aradığım kitabı buldum ve kesinlikle çok ama çok sevdim..

25.04.2021

Çok akıcı

Çok akıcı ve açıklayıcı bir dille yazılmış, insan kendini o mahallenin içinde hissediyor. Karakterlerin yaşamları ve ruh halleri çok sade ve anlaşılır bir şekilde anlatıldığı için insanı etkiliyor. Yalnızca sonunun biraz havada kaldığını düşünüyorum, devamı olsa da bütün karakterlerin hayatını öğrensek diyor insan.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.