9,45 TL
Standart Teslimat : 20 Mayıs - 23 Mayıs
100 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Mina Kitap Açıklaması

 


Kurşun Kalem Ed.Dergisi Öykü Ödülü

"Benim adım Ecel. İnsanlar kısaca bana "Ece" yani "Kadınların başı" dese de aslında bambaşka bir anlam taşıyorum. Varoluşun sınırlarını taşıyorum adımda, doğum kadar doğal bir sürecin parçası olsam da en basitinden bir son var adımın söylenişinde. Her duyulduğunda birkaç gözyaşı bırakırım gözlerde, bir acı olur saplanırım ama en çok da karadüşüngüde yüzerim nefessiz. Her çağda var olmalı Karanlık Sanatlar. Gölgeleri bilinç düzeyine çıkararak karanlık zihinlere musallat oluyorum, bu karanlık sanatlarda varım, karanlığı daha yoğunlaştırır, siyahı daha belirginleştiririm. Yoksa bunu yaratan sizlersiniz, kükürt kokusu sizin nefesinizde. Cehennemim en tatlı alevleri gözlerinizden parlıyor, zehir sizin damarlarınızda dolaşıyor, Diabolus in Musica'ları siz dolduruyorsunuz melodilerinize
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 222

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Nezih-er

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

24.04.2017

GÖĞÜ KARANLIK SANATLAR, YERALTI PSİKANALİZ VE YÜZEYİ TEKİNSİZ MEKAN VE KARAKTERLERLE DOLU ÖYKÜLER

Ülkemizde, aynı türde yayınlanan diğer ürünler içerisinde karanlıkta yükselen, yazarının özgünlüğü, doluluğu ve karanlık bilinciyle hayat verdiği, içiçe geçmiş öykülerden oluşan bu kitabı; yalnızca gotik korku olarak görmemek gerektiğini ve tüm okuyucuların okuması gerektiğini düşünüyorum. Zira, "korkutmak" gibi sınırlı ve tek bir amaçtan çok çok uzakta olan öykülerde "Mina" ile birlikte çıkacağınız yolculukta yaşam, ölüm, bilinçdışı, aşk ve varoluş gibi konularda psikanalitik ve felsefi alt metinlerle örülü düşsel ortamlarda karanlık sizi kucaklayacak. Mekanların, zihinde yaratılabilecek bir tablo kadar görsel güçlülüğü, karakterlerin derinliği ve tekinsizliği, öykülere eşlik eden müziğin karanlık atmosferi, dilin şiirselliği ve düşsel ortamların gücü de kitabın kalitesini yükselten yönleri.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.