3,5/5 - 25 Kişi Yorum Yap
48,0 TL
80,0 TL %40
Standart Teslimat : 21 Ekim - 25 Ekim
50 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Mimesis: Batı Edebiyatında Gerçekliğin Tasviri Kitap Açıklaması

Erich Auerbach’ın 1942-1945 arasında kaleme aldığı, edebiyat eleştirisinin bugün hâlâ tartışılabilen eserlerinden Mimesis’in öne çıkan özelliği, 20. Yüzyıl’ın ikinci yarısında bu alanda ortaya konulan sayısız yapıttan farklı olarak kuramlardan çok metinlere yönelmiş olması. Sözcük ve bağlaç seçimlerine varıncaya kadar, edebiyatın titizlikle ilişkisini irdeleyerek “gerçekliğin” yazılı eserlerde temsilini ve üslubu konu edinen Mimesis, edebiyat ile hayatta, hoyratlığa, savurganlığa yer olmadığını, sözcükleri cömertçe harcayabileceğimizi, ama harcamanın bir ekonomisi olduğunu hatırlatıyor.
Homeros ve Kitab-ı Mukaddes; Aziz Augustinus ve Ammianus Marcellinus; şövalye romansları, Dante ve Boccaccio; Antoine de la Sale, Shakespeare ve Rabelais; Montaigne ve Cervantes; Stendhal ve Virginia Woolf… Okumaya ve yorumlama hazzı için bizleri bekliyor.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

Puanlamalar
%32
%40
%12
%16
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

21.02.2021

Okunmalı!

Bu önemli eser Türkiye'de yazılmıştır.

08.02.2021

Kendine bir okuyucu

Şayet, kürt ve dünya edebiyatının önemli yazarı Mehmed Uzun vefat etmeseydi Erich Auerbach'ın hayatını romanlaştıracaktı. Onu bütün dünyaya tanıtmış olacaktı. Ancak kasvet ve yurt özlemiyle dolup taşan bedeni, bütün bu zorluklara dayanamayıp onu dönülmez bir yolu sürükledi.. cennetmekan olsun..

05.12.2020

Güzel

Önemli bir kitap,  daha öncesinde Kader Konuk'un çalışması da okunabilir

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.