3/5 - 15 Kişi Yorum Yap
20,0 TL
34,0 TL %41
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 02 Ağustos - 07 Ağustos
Standart Teslimat’ta 50 TL üzeri kargo bedava!

Mevlananın Kedisi Kitap Açıklaması

Can Aydoğmuş’la uzun yıllar önce İstanbul’da, mahallemizin bakkalında karşılaşmıştık. Bakkalımız Abbas Efendi’yle sohbetimiz ilgisini çekmiş olmalı ki beni tanımak istediğini söyledi. Bilgiye aç, Mevlâna’ya karşı muazzam bir ilgisi olan bu genç adamın ilk romanının Mevlâna öğretisiyle yoğrulmuş olması beni hiç şaşırtmadı. Sürükleyici, bilgi dolu, bir solukta okunacak bu eserin içeriği Hz. Mevlâna'nın öğretileriyle, düşünceleriyle, yaşantısıyla ve Mevlevî kültürüyle örtüşürken, aynı zamanda baştan sona hüsn-ü zanla yazılmış.
Hz. Mevlâna'nın merhametini, insan ve hayvan sevgisini yansıtan, çok güzel, sürükleyici, elden bırakılmadan okunacak bir eser.

Hz. Mevlâna’nın 22. Kuşak Torunu
Uluslararası Mevlâna Vakfı Başkan Vekili
Esin Çelebi Bayru


Bir yandan göçmen bir ailenin üç nesli arasındaki çatışmalar ile genç bir kızın annesinin baskılarından kurtularak kendi kimliğini keşfetme mücadelesini anlatan, bir yandan da dünyaya günümüzden sekiz yüz sene önce yaşamış bir kedinin gözünden bakmamızı sağlayan çok boyutlu, tarihi zenginlik içeren bu kitap, New York’tan Konya’ya uzanan mistik bir yolculuk romanı...

Can Aydoğmuş hayatını bazen Tayland’ın bir köyünde, bazen Kanada’da adını yalnızca iki kasaba halkının bildiği bir dağda, bazen İstanbul’daki evinin balkonunda düşünerek, okuyarak, yazarak mânâ arayışıyla geçiriyor. Bu arayış bir gün Aydoğmuş’un yolunu uzun zaman önce bu coğrafyanın en önemli âlimi Mevlâna’yla kesiştiriyor.

Yazarın gençliğinde başından geçen sıkıntılı olaylar, edebiyatı kurtarıcısı, bir yol haritası gibi görmesinin en büyük sebebi.

Mevlâna’nın Kedisi onun ilk edebi eseri değil; ancak kendi tanımıyla “herkesin okuyabileceği ilk edebi eseri”.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

Puanlamalar
%20
%26,7
%26,7
%13,3
%13,3
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

11.01.2021

Muhteşem bir roman

Daha ilk bölümden okuyucuyu içine alan etkileyen, adeta okumaya kıyamayacağınız, harika bir roman. Bilgi, özen ve çok iyi bir kurguyu barındırıyor. Etkileyici ve sürükleyici hatta bu romanı okurken aldığınız haz belki ancak bir Dostoyevski okurkenkiyle eş değer.

07.01.2021

Çok merak ediyorum

Mevlana hakkında bir roman fikri bile çok çekici geliyor kulağa, şimdi siparişimi verdim. Okumak İçin sabırsızlanıyorum. Bu topraklarda onun gibi bir düşünürün ve sevgi kaynağının da bir zamanlar yaşamış olduğunu ve şimdi tüm dünya tarafından bilindiğini görmek çok güzel bir duygu...

01.01.2021

Güzel

Okunması gereken bir eser

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.