0/5 - 0 Kişi Yorum Yap
41,2 TL
49,0 TL %16
Standart Teslimat : 29 Ocak - 02 Şubat
100 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Melek Sermaye ve Muhasebe Süreci Kitap Açıklaması

 

Yeni fikirler ve üretim teknolojileri ile çalışma hayatına girmek isteyen işletme ve kişilerin ihtiyaç duyduğu en önemli şey sermaye ve finansman desteğidir. Melek sermaye yeni fikirleri ticari hayata geçirmek için girişimcilerin önündeki en büyük engel olan finansman sorununa çözüm olabilmektedir. Yeni fikirler yeni yatırımlar gerektirmekte ancak girişimciler genellikle bu aşamada gerekli sermayeyi bulmakta güçlük çekmektedir.

Girişimler kurulduklarında ihtiyaç duyulan sermaye genellikle ellerinde bulunmaz. Öz sermayedeki bu yetersizlik girişimcileri dış finansman seçeneğine zorlamaktadır. Gerek yeni kurulmaları yüzünden gerekli teminatları verememeleri gerekse yüksek riske sahip oldukları düşünüldüğü için dış finansman genellikle maliyetli olmaktadır. Bu aşamalarda yapılacak stratejik bir hata, girişimci şirketi daha yolun başındayken vazgeçmeye zorlayacaktır.

Gerek finansman ihtiyacı gerekse alınacak stratejik kararlarda gereken tecrübeyi sağlaması açısından Melek Finansman Yöntemi girişimciler için önemli bir finansman yöntemidir. Geçmişte A. Graham Bell 1874 yılında Bell telefon şirketine, Henry Ford, Ford fabrikasına bu yöntemle kaynak sağlamıştır. Şu an hala faaliyet gösteren global şirketlerden bazıları olan Amazon, Youtube, Apple Computer gibi büyük sermayeli şirketler faaliyetlerine başladıklarında gerekli olan finansman ihtiyacı için melek sermaye fonlarından yararlanmışlardır.

Bu kitap Melek Sermaye hakkında tüm merak edilenleri anlatan ve melek sermayenin nasıl muhasebeleştirilmesi gerektiğini bir uygulama örneği ile açıklayan bir başucu eseri olmaktadır.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Puanlamalar
%0
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.