31,2 TL
Standart Teslimat : 02 Temmuz - 05 Temmuz
100 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Mavi Sürgün Kitap Açıklaması

 


Karakolda ona, "İstiklal Mahkemesine gideceksin" denir. Niçin İstiklal Mahkemesine gittiğini bilmez. İki jandarma ile, kelepçeli olarak İstiklal Mahkemesine sürüklenir. Mahkemenin bulduğu bir suç vardır. Sonunda cezasının idam olacağı anlaşılır. Sabırlık ve tarlakuşu eller, göğüste kavuşturulmuş, idamı bekler, Sürgün edileceksin denilir. Sürgün yeri Bodrum bir muammadır, bir karanlıktır. Ama işte apansız karanlık kalmaz. Bu 'Mavi Sürgün' yazısı, bu işin nasıl olduğunu anlatacaktır.Sayfa Sayısı: 264

Baskı Yılı: 2000


Dili: Türkçe
Yayınevi: Bilgi Yayınevi

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

26.06.2022

Sürgünden Doğan Hayat

Cevat Şakir Kabaağaçlının sürgün edilmesi ve Bodrum’a gidiş macerası harika bir dille anlatılmış. Balıkçının hayat görüşüne, engin kalpliliğine, vakur duruşuna hayran kalıyorsunuz. Dünya heveslisi bir adamın hayatı nasıl güzelleştirdiğine, uğradığı haksızlığa rağmen gelecek kuşaklara daha iyi bir yer bırakmak için çabalamasına şahit oluyorsunuz.

11.11.2020

Bodrum

Cevat Şakir in sürgün edilmesi, Bodrum için bir hediye oldu. Bodrum ve çevresinin yakın tarihini merak ediyorsanız okumanızda fayda var.

17.05.2019

Mavi Sevgi

Cevat Şakir başına gelen bütün talihsizlikleri sanki bize bir şeyler aktarabilmek, yaşam boşa gidiyor sevmeye, öğrenmeye bakın demek için yaşamış gibi...Bu kadar zorluk yaşamış, vatanperver bir adam olmasına rağmen haksızlığa uğramış birinin vatanına yine ne kadar faydalı biri olduğunu görecek, kendinizi onunla aynı gemide hissedeceksiniz...

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.