4/5 - 129 Kişi Yorum Yap

Hamur Tipi : 2. Hamur

İlk Baskı Yılı : 2014

Baskı Sayısı : 14. Basım

Sayfa Sayısı : 416

Dil : Türkçe

Medya Cinsi : Ciltsiz

Goodreads okurlarına göre 2014'ün En İyi Bilimkurgu Romanı! Altı gün önce, Mark Watney Mars'a ayak basan ilk insanlardan biriydi. Şimdi ise, orada ölmesi neredeyse kesin."Çok uzun zamand ... Tamamını gör
24,6 TL
41,0 TL %40
ya da
60 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması

Goodreads okurlarına göre 2014'ün En İyi Bilimkurgu Romanı! Altı gün önce, Mark Watney Mars'a ayak basan ilk insanlardan biriydi. Şimdi ise, orada ölmesi neredeyse kesin.

"Çok uzun zamandan beri okuduğum en iyi kitap. Zeki, eğlenceli ve gerilim dolu. Marslı, bir romandan isteyebileceğiniz her şeye sahip."
-Hugh Howey, Wool serisinin yazarı-

"Sürükleyici… Defoe'nun Robinson Crusoe'su sanki daha zeki biri tarafından yazılmış gibi."
-Larry Niven, Hugo, Nebula ve Locus ödüllü Halka Dünya romanının yazarı-

"Bu kitap tam da benim gibi okuyucuların seveceği türden."
-John Scalzi, Yaşlı Adamın Savaşı serisinin Hugo ve Locus ödüllü yazarı-

"Andy Weir'in yazdığı Marslı şimdiye kadar okuduğum en iyi bilimsel bilimkurgu romanı. Bu romanı -başka bir kitap hakkında hiç böyle bir şey söylemedim- edebi anlamda da elden bırakmak mümkün değil." 
-Dan Simmons, Hugo ödüllü Hyperion serisinin yazarı-

"Marslı aklımı başımdan aldı!"
-Ernest Cline, Başlat romanının yazarı-

"Aksiyon ve uzay macerasının kusursuz bir karışımı."
-Library Journal-


 


(Tanıtım Bülteninden)


 


 

 

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

Ece Karaağaç 23-01-2015
Mars'ta bir Robinson


Robinson Crusoe romanını bilmeyen yoktur. Zengin ailesinin yanındaki rahat hayatı bırakıp denizlere açılan ve türlü maceralardan sonra geçirdiği bir kaza nedeniyle, ıssız bir adada, korsanlar tarafından kurtarılana dek 24 yıl boyunca tek başına yaşamak zorunda kalan Robinson Crusoe’yu anlatır. Ama okuduğumuz, yalnız bir adamın nasıl hayatta kaldığının değil, kendi etrafında bir dünya kurmayı nasıl başardığının da hikayesidir aynı zamanda. Marslı’nın ekseni de, bu anlamda, Robinson Crusoe’nun ekseninden pek farklı sayılmaz. Zira kitap, genç astronot Mark Watney’in, bir Mars görevi sırasında öldü sanılarak geride bırakılmasını ve kurtarılışına kadar verdiği yaşam mücadelesini anlatıyor..

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Puanlamalar

%75,4
%13,9
%4,1
%1,6
%4,9
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap
EH!

Yazarın anlatımı çok iyi ve yerinde sizi gerçekten güldüren zekice espriler var ama kitabın başından sonuna kadar hep bir şeyin ters gitmesi hikayeyi fazla uzatip, "Off, gene mi?" dedirtiyor. Sonlara doğru artık SIKILDIM. İyi bir kitap ama abartıldığı kadar iyi değil. 7/10 puan

Mizahi bilimkurgu

Keyifli, eğlenceli anlatımıyla sürekli olarak problem çözme becerisi üzerine kurulu bir bir kitap. Bilimkurgu sevenlerin kesinlikle okuması gerek. Mizahla bilimkurguyu çok güzel harmanlamış.

Marslı

Basit bir dille yazılmış vaktiniz varsa bir günde bitirebilirsiniz.