66,0 TL
Standart Teslimat : 08 Aralık - 11 Aralık
200 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Mantık Kitap Açıklaması

 


"Mantık sadece bir felsefe disiplini değil, felsefe yapmanın yöntemidir de."
Rudolf Carnap


Mantığın genellikle teknik bir çalışma alanı olduğu düşünülür. Sınırlı bir bakış açısının getirdiği bu yargı aynı zamanda, onun sahip olduğu derinliğin görmezden gelinmesine ve eksik anlaşılmasına yol açar. Eski Çağ'dan bu yana düşünmenin aleti (organon) olarak kabul edilen mantık, bu kitapta tam da bu ihtiyacı karşılayacak nitelikte bir çokboyutlu içeriğe sahip. Klasik mantık-sembolik mantık ayrımının yanı sıra mantığın felsefeyle ve bilimlerle ilişkisi, mantık ilkelerinin niteliği, mantığın kültürle olan bağıntısı kitapta ele alınan belli başlı konular arasında.

Mantık bu disiplin konusunda temel bir kaynak olduğu kadar taşıdığı felsefi amaçla da Türkçede kendi tarzında bir ilk olma özelliğini hâlâ koruyor.


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 423

Baskı Yılı: 2011


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 234

Baskı Yılı: 2011


Dili: Türkçe
Yayınevi: Notos

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

05.12.2020

Güzel

Kitap gayet doyurucu

05.11.2020

mantık

doğan özlemden daha iyi bir mantık kitabı bekliyordum. aslında türkiyede bu alanda daha fazla çalışma olması lazım.

26.11.2013

Alanında tek...

Doğan Özlem Hoca´nın Mantık isimli kitabı, hem klasik hem de sembolik mantık alanında piyasadaki en ÿ"iyiÿ" Türkçe kaynak...

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.