94,6 TL
Standart Teslimat : 31 Mayıs - 03 Haziran
100 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Mamur Çevre ve Gelecek Kitap Açıklaması

 

İslam medeniyeti, kendisini düşünce, şiir, musikî vb. kadar mimarîde de inşa etmiş bir medeniyettir. Ve bugünden geriye dönüp baktığımızda bu medeniyeti ve onun somut göstergeleri olan şehirleri bize taşıyacak olan en esaslı envanter kategorisinin mimarî eserler yekûnu olduğu aşikârdır.

İşte bu düşünceler çerçevesinden ve bu hassasiyetler eşliğinde baktığımızda, ilki 2017 yılında Malezya’nın başkenti Kuala Lumpur’da, Malezya Uluslararası İslam Üniversitesi Mimarlık ve Çevre Tasarımı Fakültesi bünyesinde gerçekleşen ve Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi akademik kadrosunun destek vermiş olduğu Uluslararası İslamî Mimari Miras Konferansı çok daha önem kazanmaktadır.

Konferansın ikincisini Mamur Çevre ve Gelecek alt başlığı altında Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi’nde, Malezya Uluslararası İslam Üniversitesi Mimarlık ve Çevre Tasarımı Fakültesi’nin işbirliği ile gerçekleştirmiştir.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.