3/5 - 60 Kişi Yorum Yap, Kazan!
18,9 TL
27,0 TL %30
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 22 - 24 Ekim
Standart Teslimat’ta 60 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması


"Topaz Jewellery Center evrenin en büyük kuyumcusudur. Temeli Kapalıçarşı'da, çatısı Antalya'dadır. Çatının altında dört kat yatar. Her biri yedi yüz metrekaredir. Topaz'ın penceresi yoktur. Havalandırma sistemi eşsizdir. Bina, var olmayan bir ülkenin büyükelçiliğine benzer, içine adım atıldığında Türkiye'den çıkılır. Dışarıdan Kabe'ye, içeriden ana rahmine benzer. Topaz, üç delikli bir kasadır. Her deliğin şifresi farklıdır. Birinci delik ana giriştir. Ön cephenin balina grisi rengindeki duvarı, hayat geçirmez camdan üretilmiş kapılar taşır. Girerken yüksek, çıkarken alçak görünmesinler diye doğu cephesinde ikizleri vardır. Topaz'ın ikinci deliği doğu cephesindeki siyah camdan kapılardır. Binanın bağırsağına denk düşen arka cephedeyse duvarla aynı renkte tokmak taşıyan balina grisi demir bir kapı vardır. Topaz'a giren birinci deliği, çıkan ikincisini kullanır. Çünkü Topaz'a girmiş olan turistle, girecek olan turist karşılaşmamalıdır. Topaz'da çalışansa girip çıkmak için, duvara gömülmüş, görünmez delikten geçer. Topaz Jewellery Center, evrenin en büyük kuyusudur."


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 212

Baskı Yılı: 2005


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 181

Baskı Yılı: 2005


Dili: Türkçe
Yayınevi: Doğan Kitap

 

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

Hakan Günday'la Sözünü Sakınmadan (Video)

İstanbul Modern’in bahçesinde düzenlenen Sözünü Sakınmadan konuşmalarının ikincisinde eleştirmenler Semih Gümüş ve Ömer Türkeş’in konuğu bu sefer Hakan Günday’dı. Usta eleştirmenlerin Hakan Günday’la edebiyat üzerine sohbetleri umuttan şiddete, kötülükten yeraltı edebiyatına pek çok konuya uzandı. Etkinliğe katılan yaklaşık 500 edebiyat sever de soruları ve yorumları ile söyleşiye dahil oldular. Etkinliğin tamamını buradan izleyebilirsiniz...
.

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Puanlamalar

%55,3
%27,7
%6,4
%4,3
%6,4
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

22.02.2016

Gerçekçi Bir Roman

Turizm sektörünün, ne kadar yozlaşmış ve de ne kadar pislik içinde olduğunu oldukça açık bir şekilde yansıttığı çok güzel bir roman.

Ancak romanda kullanılan dil çok adice bir dil. Romandaki bozulmuşluğa bir gönderme olarak kullanılmış gibi gözükse de, benim, ÿ"ziyanÿ" isimli romanından da edindiğim şahsi fikrime göre, kullanılan dil, alt notalarda ırkçı bir yaklaşım sergilemek için kullanılmış.

06.04.2015

...

Daha önce filmlerde, dizilerde gördüğümüz turizm sektöründe satış yapanlara artık değişik bir gözle bakmaya neden olacak kadar detaylı anlatıyor. Diyaloglar uzun olsa da kendini okutuyor, Psikolojik çözümlemeler yapılıyor. Kitabın anlatım dili ve yazarın kendi sözcükleri ve tanımlamaları kitabı ilginç kılıyor. Kitap boyunca sizde center´in içinde ya müşteri yerinde oluyorsunuz ya satıcı yerinde. Kitap bitince de oradan çıkıyorsunuz. Genel olarak iyi. Şimdi Kinyas ve Kayra´yı okuyacağım.

27.01.2014

8´de Sekiz Hakan Günday

Çok sıkı bir Hakan Günday okurunun bir gün önce Kinyas ve Kayra´yı ya da yeni kitabı DAHA ´yı okumuş olup ertesi sabah çay eşliğinde akşama kalmadan bitirebileceği yaklaşık iki buçuk saatlik bir eser. İyi ve kesinlikle belli bir kalitenin , edebi zevke hitap eden önemli bir eseri diyebiliriz. Sonuçta kaybolacak kadar sayfa olmasa da kesinlikle hikayesinden kaçamayacaksınız. Sizi sürükleyecektir. Saygılar size , sevgiler yazarımıza 8)))

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız