4,5/5 - 14 Kişi Yorum Yap, Kazan!
16,72 TL
22,0 TL %24
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 27 - 29 Ocak
Standart Teslimat’ta 100 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması


... Urla'da üç yıl yatağında sılasını yaşadı. Baktığı yerden gözlerini ayırmadan sık sık dalar giderdi.

Arada, kendini tutamadığı sıralarda, "Ah, Florina'yı bırakmayacaktım, Florina'da ölecektim!" dedikçe, artık gölgelenmeye başlayan bakışlarında, cins atlar gibi, geniş sağrılı dik omuzlu dağlarının izdüşümleriyle Makedonya göklerinin ışığı yansır, yüzü bulutlardan sıyrılmış gibi aydınlanırdı.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 224

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Cumhuriyet Kitapları

 

Puanlamalar

%92,9
%7,1
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

28.08.2009

Makedonya 1900 kitabını mutlaka okuyun ve mutlaka

2008´in Kasım ve Aralık aylarında, Fransızların BBC World gibi, uluslararası yayınlar için kullandıkları TV5 kanalında "LE DERNIER SEIGNEUR DES BALKANS" (Balkanların Son Efendisi) ismiyle bir mini dizi yeniden yayınlandı. 2005 tarihli. Film senaryosu, Viran Dağlar kitabı temelinde hazırlanmış. Fransızların entellektüel merakına şapka çıkardım. Onlara bu kadar yabancı bir konu için para koyup, proje üretmeleri ve film yapmaları çok enteresan. Necati Cumalı´nın Makedonya 1900 ve Viran Dağlar kitaplarını hepimiz okumalıyız. Necati Cumalı´daki gerçekçilik, sadelik ve duygu derinliği dikkat çekici. Osmanlı´nın son döneminde Balkanlar´daki durum ve duygular nasıldı?
Necati Cumalı, çok özel bir pencere açıyor okuyucuya...Makedonya 1900 üzerinden ne kadar zaman geçerse geçsin insanları kendisine çekiyor. Hem büyük bir keyifle, hem de hüzünle okudum.
Mutlaka okuyun ve mutlaka okutun!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız